Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Первинні документи на технічно складні побутові товари

ФОП здійснює торгівлю технічно складними та і іншими товарами (бойлери, олівці). Чи обов’язково мати прибуткові документи на весь асортимент товару, чи лише на технічно-складні? Оскільки ФОПи, які торгують ТСТ, мають вести облік товарних запасів та на момент перевірки надати документи, що підтверджують їх походження

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання повинні, зокрема, вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання, який проводить діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Статтею 20 Закону про РРО передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), за рішенням контролюючих органів застосовують фінансову санкцію у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше 10 НМДГ (170,00 грн).

Підтверджуючими документами можуть бути, наприклад, видаткова накладна, ТТН, митна декларація, фіскальний чек (про нову їх форму ми писали тут) та інші, головне, щоб ці документи містили реквізити первинного документу, передбачені ст. 9 Закону про бухоблік. 

Крім того, ФОП, який  здійснює реалізацію технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, обов’язково повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

Отже, ФОП, який реалізує і інші товари поряд з технічно складними товари, що підлягають гарантійному ремонту, то такий ФОП має проводити через РРО всі реалізовані товари без винятку. Тому, вважаємо, що і наявність підтверджуючих документів повинна бути на весь асортимент товару.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
РРО , Торгівля , Первинні документи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі