Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Які документи має надати ФОП при придбанні у нього ТМЦ?

У фізособи-підприємця придбано за готівку товарно-матеріальні цінності. Які розрахункові документи про здійснення операції ФОП має надати з метою подальшого складання авансового звіту працівником?

Згідно з п. 11 ст. 8 Закону про захист прав споживачів, під час продажу товару/послуг продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Згідно з п. 2 ст. 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг), зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар (послугу), розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

А розрахунковий документ, своєю чергою, — це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку касовим апаратом або заповнений вручну (ст. 2 Закону про РРО).

Водночас, згідно з нормами Закону про РРО та пп. 296.10 ПКУ, деякі  платники єдиного податку — фізособи під час проведення розрахункових операцій можуть не застосовувати РРО та розрахункові книжки.

Отже, на нашу думку, у момент отримання коштів від покупця ФОП має йому видати відповідний розрахунковий документ:

  • касовий чек (якщо він зобов’язаний чи за власним бажанням використовує РРО);
  • товарний чек (якщо РРО та/чи РК не застосовується);
  • розрахункову квитанцію (якщо застосовується РК).

Водночас, деякі підприємці складають при отриманні готівки прибутковий касовий ордер. Підтверджує право на виписування касового ордера, зокрема, лист НБУ від 22.11.2005 р. №11-113/3961-11591. У переліку розрахункових документів з абз. 15 ст. 2 Закону про РРО прибутковий касовий ордер прямо не наведений. Однак те, що це розрахунковий документ, не викликає сумніву.

Отже, в залежності від того, який документ має надати чи обрав ФОП, він зобов'язаний скласти один з наведених вище розрахункових документів та передати його фізособі для підтвердження витрачених підзвітних коштів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Каса , Підприємці , РРО , Первинні документи

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі