• Посилання скопійовано

Які строки уточнення декларації з плати за землю довоєнних періодів?

Виявлені помилки в деклараціях з плати за землю (орендна плата) за 2020, 2021 та 2022 роки. Чи може ТОВ подати уточнюючі розрахунки за ці періоди? Чи буде штрафна санкція та пеня?

Чи можна подати уточнюючий розрахунок до Декларації з плати за землю за довоєнний період?

При самостійному виправленні помилок, що допущені платником у раніше поданій звітності (у т. ч. уточнюючій), встановлений строк давності починається:

  • з дня, наступного за днем граничного терміну подання звітної податкової декларації, показники якої уточнюються, – у разі своєчасного її подання у терміни, визначені ПКУ;
  • з дня, наступного за днем фактичного подання звітної податкової декларації, показники якої уточнюються, – у разі її подання після граничного терміну, визначеного ПКУ.

При цьому строк давності для самостійного виправлення помилок, що допущені платником у раніше поданій звітності, подовжується на період його зупинення з 18 березня 2020 року до 31 липня 2023 року (включно), оскільки з 01.08.2023 відновлено перебіг строку давності (див. новину тут).

Враховуючи терміни призупинення строку давності, ТОВ може подати уточнюючі до декларації з плати за землю за 2020 – 2022 рр.

Заборона на зменшення податкового зобов’язання за довоєнні періоди стосується тільки ПДВ (див. пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

 

Які штрафи передбачено за виправлення помилок в довоєнних деклараціях?

Тимчасово, на період з 01.08.2023 р. до припинення або скасування воєнного стану на території України, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пп. 50.1 ПКУ, та пені (див. пп. 69.38 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Це також підтверджують і податківці в ЗІР, категорія 132.01, відповідаючи на питання: «Чи звільняється з 01.08.2023 р. від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ, та пені платник податків у разі самостійного виправлення ним помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання?».

Звертаємо увагу, що в пп. 69.38 підрозд. 10 розд. XX ПКУ не ідентифіковано ні періоди, ні податки щодо яких можна внести коригування. Тому він застосовується для всіх податків як в довоєнні, так і воєнні періоди.

Тож ТОВ може уточнити декларації, проте якщо буде збільшено зобов’язання з плати за землю, то спочатку їх треба сплатити, а вже потім подати уточнюючий.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»