Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Ненарахували орендну плату за землю за минулий період: як це виправити?

Через помилку орендна плата за землю за грудень 2017 р. не була нарахована в бухобліку. Як виправити таку помилку в бухобліку та звітності?

Бухоблік

Згідно з п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінзвітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

Тож відобразити таку суму можна і першого січня 2018 року, однак не за рахунок поточних витрат, а за рахунок зменшення сальдо нерозподіленого прибутку (або збільшення сальдо по непокритому збитку).

 

Декларація з податку на прибуток

Підприємство, яке виявило помилки у раніше поданій декларації за 2017 рік, зобов’язане їх виправити, як того вимагають норми ст. 50 ПКУ. Зробити це можна двома способами:

 1) Шляхом подання уточнюючої декларації за 2017 рік;

Уточнююча декларація подається тоді, коли фактично було виявлено помилку – тобто у будь-який момент незалежно від термінів подання звітності за період, у якому було виявлено помилку.

2) У декларації за податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені (у даному випадку - це буде декларація за 2018 рік).

 

Фінансова звітність

Оскільки фінзвітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ПКУ платниками податку на прибуток є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною, то при подані уточнюючої декларації необхідно подати виправлену фінзвітність. При цьому у примітках до такої фінзвітності необхідно зазначити причини, що призвели до змін.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Звітність , Оренда , Плата за землю , Податок на прибуток , Фінансова звітність , Земля , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі