• Посилання скопійовано

Відображаємо в обліку роботи з благоустрою території

Підприємство планує виконати роботи по благоустрою власноі території. Як відобразити їх в бухгалтерському та податковому обліку у 2015 році?

Запитання: Підприємство планує виконати роботи по благоустрою власноі територіі,а саме:

-засипати ями щебенем та вирівняти по всій площі;

-територію під стоянку автомобілів покласти асфальт;

-встановити огорожу з бетонних плит.

Як відобразити ці роботи в бухгалтерському та податковому обліку у 2015 році?

Відповідь: Оскільки підприємство має річний дохід менший ніж 20 млн. грн. та самостійно не приймало рішення про розрахунок різниць, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів згідно статті 138 ПКУ, то бухгалтерський та податковий облік даної господарської операції будуть повністю співпадати.

Оскільки земельна ділянка належить підприємству, то вона повинна обліковуватись на підприємстві за дебетом рахунку 101 «Земельні ділянки». Усі перераховані Вами у питанні витрати треба визнати капітальними витратами на поліпшення земель, оскільки вони істотно змінюють саму земельну ділянку та дозволяють її використання у іншій якості. Згідно Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій №291 такі витрати обліковуються окремо із застосування спеціального рахунку 102 «Капітальні витрати на поліпшення земель».


Таким чином, із вартості усіх перелічених Вами господарських операцій треба скласти первісну вартість нового об’єкту ОЗ. Ці витрати спочатку будуть акумулюватись за дебетом рахунку 151 «Капітальне будівництво», а після закінчення робіт по будівництву підприємство визнає новий об’єкт ОЗ, шляхом введення його в експлуатацію. Подальший  облік цього об’єкту буде здійснюватися за дебетом рахунку 102. Методологія формування первісної вартості таких об’єктів основних засобів відповідає П(С)БО 7. На відміну від земельних ділянок, на суму первісної вартості об’єкта капітальних вкладень у поліпшення земельних ділянок нараховується амортизація із застосуванням одного з методів, перелічених у п. 26 П(С)БО 7, та який зазначений у наказі про облікову політику підприємства.

У процесі здійснення капітальних витрат на поліпшення земельних ділянок підприємство має право на податковий кредит за загальними правилами передбаченими статтею 198 ПКУ.  

На етапі визнання об’єкту ОЗ (введення в експлуатацію) підприємство, спираючись на наказ про облікову політику підприємства повинно визначити строк корисного використання та, відповідно, метод нарахування амортизації на цей об’єкт. Оскільки стоянка створюється для виробничих потреб підприємства, то суми амортизаційних відрахувань без якихось обмежень збільшать витрати підприємства.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202523
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025235
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.202534
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202531
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202529