• Посилання скопійовано

Суммы признанных штрафов не включаются в состав договорной стоимости услуг

Предприятие предоставляет услуги по комплексной уборке помещений и прилегающих территорий. Согласно договора, заказчик имеет право накладывать "штрафы" на предприятие за ненадлежащее выполнение своих обязанностей. Как правильно это оформить?

Вопрос: Предприятие предоставляет услуги юрлицам по комплексной уборке помещений и прилегающих территорий. Согласно договора, заказчик имеет право накладывать "штрафы" на предприятие за ненадлежащее выполнение своих обязанностей до 200 грн за каждый случай. Как правильно это оформить документально, что в бухучете и налоговом, при выписке налоговой накладной и как эти "штрафы" отразятся на обязательствах предприятия по НДС и формировании доходов и расходов?

Ответ: Основанием для начисления штрафов является сам договор, и претензии, предъявленные заказчиками, и принятые исполнителем. Могут быть и другие документы, оговоренные самим договором. 

В бухгалтерском учете расходы по оплате штрафных санкций заказчиков списываются на субсчет 948 «Признанные штрафы, пени, неустойки». В налоговом учете признанные штрафные санкции не относятся в состав налоговых расходов исполнителя (пп. 139.1.11 НКУ).


 

А на его доходы штрафные санкции никак не повлияют, поскольку не изменяют договорную (контрактную) стоимость поставленных услуг. Вот у заказчика суммы фактически полученных от исполнителя штрафных санкций, признанных сторонами договора, включаются в состав прочих доходов (пп. 135.5.3 НКУ). 

Кроме того, согласно абзаца второго п. 188.1 НКУ, суммы признанных штрафных санкций не включаются в состав договорной (контрактной) стоимости товаров и услуг. Таким образом, они не облагаются НДС.   

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202579
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518