• Посилання скопійовано

Гарантійний платіж зараховано в рахунок погашення штрафів за розірвання договору оренди: облік та оподаткування

Підприємство орендує приміщення. У першому місяці сплачено гарантійний платіж (оплата за останній місяць оренди). Договір розірвано достроково з ініціативи орендаря. Гарантійний платіж зараховано в рахунок погашення штрафних санкцій за розірвання договору оренди. Як відобразити цю операцію в обліку?

ПДВ

Штрафні санкції відповідно до пп. 188.1 ПКУ не підлягають оподаткуванню ПДВ. У разі зарахування попередньої оплати, зокрема гарантійного платежу, в рахунок погашення штрафних санкцій сума такої попередньої оплати змінює цільове призначення (не спрямовується в рахунок оплати вартості послуг оренди). 

Орендодавець повинен скласти РК на дату зміни цільового призначення (дату додаткової угоди про розірвання договору оренди) на ту суму передоплати, яка спрямовується на оплату штрафних санкцій та неустойки. 

Причина коригування в даному випадку «повернення товару або авансових платежів» - тому що анулюється оподатковувана операція.

 

Відображення в обліку

У орендаря

 • Дт 948 Кт 685 – нараховано штрафну санкцію за дострокове розірвання договору оренди;
 • Дт 685 Кт 371 – погашено штраф за рахунок гарантійного платежу;
 • Дт 641 Кт 644 – сторно ПДВ (РК).

 

У орендодавця

 • Дт 685 Кт 715 – гарантійний платіж зараховується в рахунок погашення штрафної санкції за дострокове розірвання договору оренди;
 • Дт 643 Кт 641 – сторно ПДВ (РК).

***

Додаткового читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Облік викупу та подальшого продажу власних акцій
  ПАТ викупило в акціонера власні прості іменні акції за ціною нижче номіналу, які потім продає іншому акціонеру за ціною вище ціни викупу. Як відобразити ці операції в бухобліку? Які особливості для податку на прибуток?
  17.04.20243
 • Облік витрат з комплектації і зберігання продукції, виробленої за давальницькою схемою
  ТОВ замовник за давальницькою схемою виготовило продукцію 1 і 2. Далі отриману продукцію на своєму складі комплектують в один набір і продають як у скомплектованому виді. Як в обліку відобразити такі операції комплектації? Куди відносити витрати на комплектацію (зарплату робітників, витрати на випробування)? Як обліковуються витрати з оренди складу, де зберігається готова продукція?
  17.04.20248
 • Бухоблік купівлі-продажу електронного сертифікату у вигляді коду з надання гарантійних зобов’язань
  Підприємство – авторизований сервісний центр буде закуповувати у виробника (Китай) електронні сертифікати у вигляді коду з надання гарантійних зобов’язань, з метою їх подальшого продажу кінцевим споживачам. Доходом буде різниця між ціною продажу і купівлі. Покупці сертифікатів матимуть право на гарантійне обслуговування придбаних товарів протягом гарантійного строку. Як відобразити це в бухобліку?
  16.04.202413
 • Роялті у ліцензіата: облік
  За ліцензійним договором ліцензіар надає ліцензіату ліцензію на використання об'єкту права інтелектуальної власності (бази даних). Розмір роялті (винагороди) становить 15 000 грн на рік. Як правильно ліцензіату відобразити роялті в бухобліку?
  16.04.202415
 • Облік пляшок, наданих замовником для виробництва продукції
  Підприємству - виробнику алкогольної продукції, яке працює на загальній системі оподаткування, замовник надає зворотну пляшку для виготовлення алкогольних напоїв. Для виробництва алкогольних напоїв підприємство буде використовувати власну сировину та комплектуючі, крім пляшок. Як обліковувати такі пляшки?
  12.04.202416