• Посилання скопійовано

Кошти на зарплату від материнської компанії-нерезидента: облік

Материнська компанія - нерезидент має намір перерахувати резиденту Україну, платнику ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах, суму коштів для підтримки та забезпечення виплати заробітної плати. Це не оплата за послуги чи товар, а просто кошти на підтримку. Чи потрібно нараховувати ПДВ? Як відобразити ці кошти в обліку?

Кошти, перераховані материнською компанією - нерезидентом резиденту України для його утримання, зокрема як підтримка на виплату зарплати не є операцією постачання товарів/послуг та не є базою оподаткування ПДВ. Вони враховуються під час визначення фінрезультату до оподаткування та, відповідно, об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухобліку.

Тобто, якщо за правилами бухобліку такі кошти включаються до складу доходів, то і для податкового обліку такі кошти будуть доходами. Одночасно виплата зарплати та нарахування ЄСВ за рахунок отриманих коштів включатиметься до складу витрат такого резидента.

Суму коштів виділених материнською компанією - нерезидентом резиденту України для підтримки та забезпечення виплати заробітної плати відображають на субрахунку 484 «Інш кошти цільового фінансування i цільових надходжень».

Тож, отримані резидентом кошти на підтримку від материнської компанії – нерезидента відображають у бухобліку такими проведеннями:

  • Дт 312 Кт 484 – отримано кошти (грошова підтримка) від материнської компанії – нерезидента;
  • Дт 23, 91, 92, 93, 949 Кт 661, 651 – нарахована зарплата, ЄСВ;
  • Дт 661 Кт 641, 642 – утримані ПДФО, ВЗ;
  • Дт 661 Кт 311 – перерахована зарплата на банківські рахунки працівників;
  • Дт 641, 642, 651 Кт 311  – сплачені ЄСВ, ПДФО, ВЗ;
  • Дт 484 Кт 718 – визнано дохід від цільового фінансування в сумі понесених витрат.
  • Дт 718 Кт 791 – доходи списано на фінрезультат.

Отже, з отриманих коштів на зарплату у резидента виникають доходи і витрати в одинаковій сумі, тому фінрезультат до оподаткування за цими операціями буде нульовий.

Якщо фактична сума нарахованої зарплати та ЄСВ буде менше, ніж отримана сума коштів від нерезидента, на рахунку 484 сформується відповідне сальдо, яке показує невикористану суму, яка може бути використана в наступних місяцях.

І навпаки, якщо фактична сума нарахованої зарплати та ЄСВ буде більше, ніж отримана сума від нерезидента, то різницю отримувач покриває за власний рахунок або за рахунок майбутнього цільового фінансування. В останньому випадку бухгалтерські записи будуть такими ж, як ми показали вище, але в іншому порядку: спочатку визнаються витрати на зарплату у періоді її нарахування, а при отриманні цільового фінансування воно визнається доходом у періоді отримання.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024111
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.202443
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202423
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202438
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202412