• Посилання скопійовано

Кошти на зарплату від материнської компанії-нерезидента: облік

Материнська компанія - нерезидент має намір перерахувати резиденту Україну, платнику ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах, суму коштів для підтримки та забезпечення виплати заробітної плати. Це не оплата за послуги чи товар, а просто кошти на підтримку. Чи потрібно нараховувати ПДВ? Як відобразити ці кошти в обліку?

Кошти, перераховані материнською компанією - нерезидентом резиденту України для його утримання, зокрема як підтримка на виплату зарплати не є операцією постачання товарів/послуг та не є базою оподаткування ПДВ. Вони враховуються під час визначення фінрезультату до оподаткування та, відповідно, об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухобліку.

Тобто, якщо за правилами бухобліку такі кошти включаються до складу доходів, то і для податкового обліку такі кошти будуть доходами. Одночасно виплата зарплати та нарахування ЄСВ за рахунок отриманих коштів включатиметься до складу витрат такого резидента.

Суму коштів виділених материнською компанією - нерезидентом резиденту України для підтримки та забезпечення виплати заробітної плати відображають на субрахунку 484 «Інш кошти цільового фінансування i цільових надходжень».

Тож, отримані резидентом кошти на підтримку від материнської компанії – нерезидента відображають у бухобліку такими проведеннями:

  • Дт 312 Кт 484 – отримано кошти (грошова підтримка) від материнської компанії – нерезидента;
  • Дт 23, 91, 92, 93, 949 Кт 661, 651 – нарахована зарплата, ЄСВ;
  • Дт 661 Кт 641, 642 – утримані ПДФО, ВЗ;
  • Дт 661 Кт 311 – перерахована зарплата на банківські рахунки працівників;
  • Дт 641, 642, 651 Кт 311  – сплачені ЄСВ, ПДФО, ВЗ;
  • Дт 484 Кт 718 – визнано дохід від цільового фінансування в сумі понесених витрат.
  • Дт 718 Кт 791 – доходи списано на фінрезультат.

Отже, з отриманих коштів на зарплату у резидента виникають доходи і витрати в одинаковій сумі, тому фінрезультат до оподаткування за цими операціями буде нульовий.

Якщо фактична сума нарахованої зарплати та ЄСВ буде менше, ніж отримана сума коштів від нерезидента, на рахунку 484 сформується відповідне сальдо, яке показує невикористану суму, яка може бути використана в наступних місяцях.

І навпаки, якщо фактична сума нарахованої зарплати та ЄСВ буде більше, ніж отримана сума від нерезидента, то різницю отримувач покриває за власний рахунок або за рахунок майбутнього цільового фінансування. В останньому випадку бухгалтерські записи будуть такими ж, як ми показали вище, але в іншому порядку: спочатку визнаються витрати на зарплату у періоді її нарахування, а при отриманні цільового фінансування воно визнається доходом у періоді отримання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    Сьогодні 11:1111
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    Сьогодні 09:0465
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    Сьогодні 08:0130
  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    03.04.202526
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528