• Посилання скопійовано

Як відображати в бухобліку транспортні послуги?

Підприємство за договором про організацію перевезень надає вантажні транспортні послуги своїми автомобілями, а іноді залучає інших превізників. Якщо є залучення інших перевізників, то це є транспортно-експедиційні послуги? Що в такому разі включати до доходів та витрат?

Транспортно – експедиторські послуги – це ті послуги, які надаються за договором транспортного експедирування. За таким договором  одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (замовника) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних із перевезенням вантажу (ч. 1 ст. 929 ЦКУ, ст. 9 Закону від 01.07.2004 р. №1955-IV «Про транспортно-експедиторську діяльність»).

Отримана експедитором від замовника сума може включати:

  • винагороду (плату) експедиторові за надання транспортно – експедиторських послуг;
  • компенсацію витрат експедитора, пов’язаних із виконанням договору (зокрема, і компенсацію вартості послуг третіх осіб).

У всіх інших випадках (тобто якщо у вас укладено «звичайний» договір про транспортні послуги), то не залежно від того, чи перевозите ви власним транспортом, чи наймаєте його на стороні, замовнику ви виставляєте загальну вартість цих послуг у т.ч. ПДВ. До доходів в обліку ви включаєте суму, отриману від замовника (без ПДВ), до витрат – усі витрати на перевезення, включаючи вартість послуг стороннього перевізника (також без ПДВ).

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Іваненко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік зарплати директора (єдиного працівника) у ТОВ: розподіл між рахунками 23 та 92
    Є ТОВ з одним працівником - це директор. Підприємство реалізує консультаційні послуги з питань інформатизації. Фактично директор як сам надає послуги, так і виконує адміністративну роботу – керує підприємством. Заробітню плату директора відносити на рахунок 92 чи 23? Можливо, зарплату слід якось розділяти між 92 і 23? Якщо розділяти, то які варіанти можливі?
    03.02.202647
  • Облік витрат простою та амортизації на СТО
    СТО обліковує витрати виробничої собівартості на рахунку 23. У січні 2026 року замовлень не було, фактично простій, рахунок 23 не закривається. Чи можна виплачений простій (2/3 окладу + ЄСВ) списати на субрахунок 949? Що робити з амортизацією обладнання, нарахованою на рахунок 23?
    03.02.202617
  • Придбання ендопротеза для працівника: особливості обліку та оподаткування
    Підприємство (платник ЄП Iv групи та ПДВ) планує оплатити ендопротез для свого працівника безпосередньо постачальнику-ФОП. Як оподаткувати та відобразити в обліку таку операцію? Чи може бути застосовано пп. 170.7.4 ПКУ?
    03.02.202619
  • Бухгалтерський облік ПЗ Windows Server вартістю 4900 грн
    Підприємство придбало програмне забезпечення Windows Server 2022 вартістю 4900 грн. На якому рахунку бухгалтерського обліку слід відобразити цей об’єкт?
    02.02.202636
  • Нюанси обліку матеріалів, придбаних за рахунок гранту
    Підприємство отримало грант на придбання матеріалів. Частину з них використано у виробництві для виготовлення прототипу готової продукції, на якому наразі проводяться тестування. Решта матеріалів залишається на складі. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку? Коли визнавати доходи та витрати за такими операціями?
    02.02.202629