Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи можна придбати квитки на іноземному сайті, оплативши карткою?

Керівник підприємства планує придбати авіаквитки онлайн на сайті іноземної авіакомпанії для відрядження, з оплатою корпоративною або особистою банківською карткою. Чи можна здійснювати розрахунки таким чином? Як відобразити це в обліку?

Чи можна здійснювати розрахунки таким чином?

Так, можна. Про це ми писали, наприклад, тут.

До 07.02.2019 р. під час дії Декрету №15-93 такі розрахунки не були дозволені. Але дію Декрету №15-93 було скасовано в зв’язку з прийняттям Закону про валюту і валютні операції.

Відповідно до п. 32-1 Положення №2, суб’єкти господарювання-резиденти (юридичні особи та фізичні особи-підприємці) мають право здійснювати розрахунки за зовнішньоекономічним договором (контрактом, угодою, іншим документом, що застосовується в міжнародній практиці та може вважатися договором) з експорту/імпорту товарів за допомогою електронного платіжного засобу, якщо операція за одним таким договором в один операційний день не перевищує незначний розмір.

Величина незначного розміру встановлена ст. 15 Закону №1702 і становить 150 000 в гривневому еквіваленті.

Таким чином, керівник може придбати квитки на сайті іноземної компанії, оплативши їх корпоративною банківською карткою, якщо сума покупки в цей день не перевищує 150 000 в гривневому еквіваленті.

Поряд з цим оплату можна здійснити і з особистої картки, з подальшим відшкодуванням підприємством витрачених на придбання коштів.

 

Як відшкодувати витрачені кошти?

Працівник має подати підприємству авансовий звіт з прикладеними документами, які підтверджують придбання авіаквитків.

Про особливості документування, обліку ми писали, наприклад, тут.

Авансовий звіт за загальним правилом подається до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

  1. завершує відрядження (якщо кошти витрачалися у відрядженні);
  2. завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

Але у разі оплати з застосуванням платіжних карток під час відрядження, цей строк подовжується до 10 банківських днів і може бути подовжений роботодавцем до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

Стосовно документів, які слід прикласти до авансового звіту. Відповідно до норми пп. 170.9.1 ПКУ це мають бути електронні квитки за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання.

У разі використання електронного авіаквитка підставою для відшкодування витрат на його придбання є такий пакет документів (див. п. 12 розд. ІІ, п. 11 розд. ІІІ Інструкції про відрядження):

  • оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);
  • роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція);
  • оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира або роздрукований на паперовому носії електронний посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс.

Отже, окрім роздруківки на папері електронного авіаквитка до авансового звіту потрібно прикласти оригінал розрахункового або платіжного документа, приміром, виписку з карткового рахунку.

Про те, як підтвердити придбання електронного квитка працівником, ми писали тут, а чи є розрахунковим документом роздрукований електронний проїзний квиток - тут.

 

Як відобразити в обліку?

Згідно з п. 6 П(С)БО 21, у випадку здійснення авансових платежів в іноземній валюті вартість отриманих активів (робіт, послуг) визначають за сумою авансового платежу із застосуванням валютного курсу НБУ на початок дня дати сплати авансу.

У разі використання картки під виданими авансами слід розуміти грошові кошти, зняті працівником у банкоматі або використані для безготівкових розрахунків із застосуванням картки. Тому саме на дату таких операцій слід застосовувати курс НБУ для перерахунку іноземної валюти в гривню. Тобто, у авансовому звіті витрати слід визнавати за курсом НБУ, що діяв на дату оплати карткою.

Про особливості відображення таких операцій в обліку ми писали, наприклад, тут.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі