Якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку — постачальник може зменшити податкові зобов’язання лише після реєстрації покупцем в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.
Тому на підставі складеного, але не зареєстрованого РК на зменшення, в залежності від підстав для його складання, постачальник робить запис:
- або Дт 704 Кт 643 за методом «сторно», однак оскільки РК не зареєстровано, то сторнуючий запис: Дт 643 Кт 641 не робиться;
- або Дт 643 Кт 643/2 у випадку повернення передоплати, однак оскільки РК не зареєстровано, то запис: Дт 643/2 Кт 641 не робиться.
Зауважимо, що на період карантину строк реєстрації ПН чи РК не продовжується та не переривається. Зокрема, наступного дня після останнього дня граничного терміну для реєстрації такого РК в ЄРПН (тобто, коли стає точно відомо, що покупець цей РК не зареєструє) сума ПДВ, що зменшується в такому РК, відображається за дебетом субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності» у кореспонденції з кредитом субрахунку 643 (643). Отже, якщо РК було складено 25.03.2017 р., то писати суму ПДВ до складу витрат необхідно 26.03.2020 року.
При цьому, оскільки права на зменшення суми ПЗ з ПДВ у платника податку не виникне, то й субрахунок 641 в даному випадку залишиться без змін.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити