Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Фінансування нерезидентом-засновником резидента

Засновником ТОВ (платник податку на прибуток і ПДВ) є юрособа - нерезидент. СК сформований і сплачений. Резидент отримує дохід від здавання майна в оренду, але коштів на утримання не вистачає. Чи може засновник нерезидент надсилати кошти резиденту з призначенням «на утримання офісу»? Чи може ТОВ надати консультаційну послугу нерезиденту засновнику?

Щодо отримання коштів «на утримання офісу»

Якщо засновник передає кошти на утримання офісу, це означає цільовий характер коштів. Тобто використати їх на інші цілі не можна. Інше питання – чи підлягають ці кошти в подальшому поверненню?

Очевидно, що сторони мають погодити це питання договором.

Якщо кошти не підлягають поверненню, з точки зору ЦКУ такий договір буде договором пожертви (див. ст. 729, ст. 730 ЦКУ). З точки зору ПКУ це договір безповоротної фіндопомоги (див. пп. 14.1.257 ПКУ).

Тобто за таким договором нерезидент дарує (надає безповоротно) кошти для досягнення резидентом наперед обумовленої мети – використати на утримання офісу.

Якщо кошти підлягають поверненню, з точки зору ЦКУ договір буде договором позики (див. ст. 1046 – ст. 1053 ЦКУ). З точки зору ПКУ - це договір поворотної фіндопомоги (див. пп. 14.1.257 ПКУ).

За таким договором нерезидент надає кошти на певний строк, після чого резидент має повернути ці кошти. Причому договір може передбачати навіть нарахування процентів. Далі розглядаємо варіант без процентів.

ПДВ в цьому разі не нараховується, тому що в разі отримання як поворотної, так і безповоротної фіндопомоги немає операції постачання. Про це детальніше тут.

Отримана безповоротна фіндопомога в бухобліку включається до складу доходу (Дт 311 Кт 718). Отже, вона збільшує фінрезультат до оподаткування і, як наслідок, об’єкт оподаткування податком на прибуток. Податкових різниць тут не виникає.

Отримана поворотна фіндопомога до складу доходу не включається, а тому не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток. Але, якщо вона отримана на строк більше року, може виникнути необхідність дисконтування такої допомоги. В такому разі сума доходу від дисконту збільшуватиме фінрезультат до оподаткування, а сума витрат від дисконту фінрезультат зменшуватиме. Податкових різниць тут не буде. Детальніше про дисконтування можна почитати, наприклад, тут.

 

Щодо надання консультаційних послуг нерезиденту

Звісно, що резидент може надати нерезиденту такі послуги і отримати від нерезидента оплату цих послуг.

При постачанні консультаційних послуг місце постачання послуг буде за межами митної території України, тому ПДВ не нараховується. Детальніше тут, тут.

Про особливості бухобліку можна почитати тут. Податкових різниць тут немає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Доходи , Нерезиденти , Оренда , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі