Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи оподатковується ПДВ експорт консультаційних послуг?

Виконавець надає нерезиденту послуги з управління проектом клінічних досліджень, клінічного моніторингу, нормативно-правового регулювання діяльності та консультаційних послуг. Чи оподатковується ПДВ надання таких послуг?

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ. 

Нормами пп. 186.4 ПКУ передбачено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

ДПС в ІПК від 18.10.2019 р. №831/ІПК/26-15-04-04-11 та ДФС в ІПК від 15.11.2018 р. №4831/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляють, що порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від виду послуг та місця постачання таких послуг.

Послуги з управління проектами клінічних досліджень, клінічного моніторингу, а також обробки отриманих результатів досліджень для сертифікації з того, послуги перекладу до пп. 186.2 і 186.3 ПКУ не включено. Тому місцем постачання вищевказаних послуг є місце реєстрації їх постачальника.

Виходячи з того, що послуги (про які йдеться у запитанні) нерезиденту надає резидент України, то місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, тобто, митна територія України.

Отже, у разі надання послуг з управління проектами клінічних досліджень, клінічного моніторингу, а також обробки отриманих результатів досліджень для сертифікації їх постачальник нараховує податкові зобов’язання з ПДВ в загальному порядку та складає податкову накладну.

Відповідно до п. 8 та абз. 1 п. 12 Порядку №1307 у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку:

  • у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини «02 – Складена на постачання неплатнику податку»;
  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник»;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , Нерезиденти , ПДВ , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі