Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання та продаж цінних паперів: чи потрібно робити розподіл ПДВ?

Підприємством, основний вид діяльності якого надання в оренду нежитлової нерухомості, було здійснено операцію з придбання та продажу цінних паперів (не є об’єктом оподаткування ПДВ за пп. 196.1.1 ПКУ). Чи потрібно здійснювати річний перерахунок ПДВ та нараховувати ПЗ?

Відповідно до пп. 199.1 ПКУ, пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту передбачено у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.

При цьому ПЗ нараховуються на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

До оподатковуваних операцій належать операції, до бази оподаткування яких застосовуються ставки ПДВ, розмір яких встановлено в пп. 193.1 ПКУ:

  • 20%;
  • 0%;
  • 7%.

До неоподатковуваних операцій належать:

  • операції, що не є об'єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ);
  • операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пп. 186.2, 186.3 ПКУ за межами митної території України;
  • операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори (угоди)).

У даному випадку варто звернути увагу, що як операція з придбання, так і операція з продажу цінних паперів не є об’єктом оподаткування ПДВ за пп. 196.1.1 ПКУ. Тобто придбання таких цінних паперів відбувалось без ПДВ, а отже, підстав для розподілу ПДВ за пп. 199.1 ПКУ за такою операцією не виникає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Оренда , ПДВ , Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі