Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Якою датою складається РК при поверненні покупцем оплаченого товару?

Покупець оплатив та забрав товар. Згодом покупець повернув товар, але сплачені кошти йому повернуто у наступному кварталі. Якою датою складати РК до ПН? Як складається такий РК?

Відповідно до пп. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Однак, податківці ("ЗІР", підкатегорія 101.04) вважають, що повернення товару без повернення коштів за нього, ще не є зміною суми компенсації їх вартості. Відповідно датою підстав для складання РК буде дата повернення продавцем коштів за такий товар. Зокрема, у роз’ясненні зазначається таке:

  • у разі, якщо на дату повернення частини товарів сума оплати за них не зараховується в рахунок оплати іншого товару, а повертається покупцю, то розрахунок коригування складається на дату повернення коштів;
  • у разі, якщо на дату повернення частини товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару, тобто ці кошти набувають статусу передоплати за інший товар, то постачальник на зазначену дату на суму коштів, які зараховуються в рахунок оплати іншого товару, повинен скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН (вочевидь разом із складанням РК до попередньої ПН).

Таким чином, незалежно, яка з подій була першою оплата за товар, або його відвантаження, при його повернення РК складається датою повернення покупцю коштів за такий товар. А отже, постачальник не зменшує свої ПЗ аж доки кошти покупця за повернутий товар знаходяться у нього.

Порядок складання такого РК ми наводили тут.

Зверніть увагу, якщо покупець є платником ПДВ, то такий РК складається продавцем, але реєструється покупцем. А у разі, якщо покупець – неплатник ПДВ, РК складається і реєструється продавцем.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі