• Посилання скопійовано

Укладено договір оренди авто з працівником: як відобразити у формі №1ДФ?

Підприємством укладено договір оренди автомобіля із співробітником підприємства. Щомісячна сума оренди складає 4 тис. грн. Як правильно визначити суму ПДФО і ВЗ? Як відображати цю операцію у формі №1ДФ?

ПДФО та ВЗ

Дохід у вигляді орендної плати від здачі в оренду автомобіля є оподатковуваним доходом фізособи (пп. 164.2.5 ПКУ). При цьому нарахувати і сплатити суму податку до бюджету повинен податковий агент такої фізособи — підприємство-орендар. Ставка податку становить 18% від суми доходу, отриманого у вигляді орендної плати. Об’єкт оподаткування визначають виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі.

З орендної плати фізособі  підприємство утримує військовий збір (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Адже до об’єкта оподаткування військовим збором потрапляють, зокрема, доходи із джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування, виплати, надання (пп. 163.1 ПКУ), загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) доходу платника податку включаються, зокрема, суми винагород й інших виплат, нарахованих (виплачених) платникові податку відповідно до умов цивільно-правового договору (пп. 164.2.2 ПКУ), і дохід від надання майна в лізинг, оренду чи суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, установленому пп. 170.1 ПКУ (пп. 164.2.5 ПКУ).

Серед доходів із джерела їх походження в Україні пп. «б» пп. 14.1.54 ПКУ називає й доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.  

Ставка збору дорівнює 1,5% від об’єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16- 1 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Таким чином,  сума до виплати складе  4 000 – 720  (4000 х 18%) – 60 (4000 х 1,5%) = 3220 грн.

 

Відображення в формі №1ДФ

У разі, якщо орендну плату нараховують і виплачують за договором оренди рухомого майна (а транспортний засіб до такого належить), використовують ознаку доходу «102». Адже виплату здійснюють за цивільно-правовим договором.

Однак податківці вважають, що під час оренди транспортного засобу слід використовувати ознаку «127».

У роз’ясненні з категорії 103.25, «ЗІР» також зазначено: «Суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь фізичних осіб на підставі договорів оренди рухомого майна (транспортний засіб, обладнання, устаткування та інше майно) відображаються ним у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «127».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    Сьогодні 13:2011
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024125
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434