Ні, це не є порушенням з боку роботодавця, отже, жодних санкцій за це до нього не буде.
Згідно із ст. 47, 116 КЗпП, якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Строків давності за таким зверненням немає, отже, звільнений працівник може звернутися до колишнього роботодавця за розрахунком у будь-який зручний для нього час.
Однак про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Законодавчо встановленої форми такого повідомлення не існує, тож, роботодавець може її розробити самостійно. Чекати на звернення колишнього працівника, щоб надати йому таке повідомлення, не потрібно – адже повідомити про такі суми працівника слід у день звільнення. Якщо його немає на роботі в день звільнення, повідомлення надсилається йому рекомендованим листом.
Читайте також аналітичний матеріал від редакції "Невиплата зарплати – поради для роботодавця та працівників".
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити