Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінрезультату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.
Різниця, якою передбачено збільшення фінрезультату на 30% вартості придбаних товарів чи послуг у нерезидентів, зазначених у п. 39.2.1.2 ПКУ, міститься у ІІІ Розділі ПКУ.
Відповідно, якщо дохід платника податку не перевищує 20 млн грн і прийнято рішення про незастосування податкових різниць, фінрезультат до оподаткування за п. 140.5.4 ПКУ збільшувати не потрібно.
Зазначимо, що навіть, якщо підприємство перевищить рівень доходу в 20 млн грн чи прийме рішення застосовувати податкові різниці, то фінрезультат до оподаткування в такому випадку можна не збільшувати, за умови, якщо ціна на такий товар/послуги визначена за принципом «витягнутої руки». Детальніше про це читайте тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити