Відповідно до п. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)Бо або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
Факт прострочення погашення позики та процентів, та факт продовження строку дії договору не впливає на бухоблік та не спричиняє господарські операції.
За умовами запитання підприємство має кредиторську заборгованість за основною сумою позики та за нарахованими відсотками. Відсотки нараховуються в бухобліку за умовами договору за фактичний період користування позикою, незалежно від прострочення погашення позики та раніше нарахованих відсотків. Далі, відсотки включаються в бухобліку до витрат у періоді, за який вони нараховані.
Оподаткування процентів за борговими зобов’язаннями з пов’язаними особами – нерезидентами регулюється пп. 140.1 – 140.3 ПКУ. Якщо вказана операція у запитанні підпадає під критерії п. 140.1 та п. 140.2 ПКУ, такі проценти спричиняють коригування фінрезультату для цілей оподаткування відповідно до п. 140.2 та п. 140.3 ПКУ. Щодо визначення таких різниць див. консультацію ДФСУ від 22.12.2017 р. №3107/6/99-99-15-02-02-15/ІПК. Також про ці різниці ми консультували тут та тут>>
Якщо резидент – непов’язана особа, різниці згідно з п. 140.1.- 140.3 ПКУ не визначаються.
Визначення та критерії пов’язаних осіб наведені у пп. 14.1.159 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись