• Посилання скопійовано

Виправляємо помилку за минулий період у декларація з податку на прибуток

У 2015 році до складу витрат не було включено податок на нерухоме майно. У 2017 році цю помилку виявлено. Як її виправити у декларації з податку на прибуток та у фінзвітності?

Згідно з п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінзвітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

 

Прибуток

Підприємство, яке виявило помилки у раніше поданій декларації за 2015 рік, зобов’язане їх виправити, як того вимагають норми ст. 50 ПКУ. Зробити це можна двома способами:

 1) Шляхом подання уточнюючої декларації за 2015 та 2016 рік.

Уточнююча декларація подається тоді, коли фактично було виявлено помилку – тобто у будь-який момент незалежно від термінів подання звітності за період, у якому було виявлено помилку. Перевагою цього способу є те, що для виправлення помилки не потрібно чекати поки закінчиться 2017 рік та можна буде подавати поточну декларацію з виправленням цієї помилки. Однак, оскільки  зміниться розмір від’ємного значення, що переноситься у 2016 рік, доведеться подавати уточнюючий розрахунок і за 2016 рік.

2) У поточній декларації за податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. У даному випадку це 2017 рік.

Однак, у "ЗІР" (категорія 102.23.02) податківцями зазначено, що у складі звітної декларації можуть бути уточнені показники за один звітний період та поданий один додаток ВП. А оскільки від’ємне значення 2015 року повинно бути перенесено до 2016 року, то відкориговано повинно бути два роки. Отже, даний метод не може бути застосований,  для виправлення 2015 року були враховані при подані декларації за 2017 рік.

 

Фінансова звітність

Оскільки фінзвітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ПКУ платниками податку на прибуток є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною, то при подані уточнюючої декларації необхідно подати виправлену фінзвітність. При цьому у примітках до такої фінзвітності необхідно зазначити причини, що призвели до змін.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024233
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419