• Посилання скопійовано

Відображення витрат на додаткові послуги у накладній

Під час придбання металу постачальник у накладній окреми рядком відобразив суму наданих послуг з порізки. Чи можливо відображати у накладній товар та послуги одночасно? Чи є право на витрати за таким документом?

Так, підприємство має повне право на визнання зазначених витрат у вигляді товару та послуг з порізки у складі витрат. Але для вирішення питання, яким документом повинна підтверджуватись госпоперація понесених витрат на порізку, слід звернутись до умов договору. Власне у договорі буде зазначено договірну вартість товару, а також: чи належить до складової вартості металу послуга з порізки чи встановлено окрему вартість на послугу. Якщо на послугу з порізки встановлено окрему ціну, то краще підтверджувати це окремим первинним документом. З іншої сторони, якщо у накладній буде окремим рядком вказано вартість послуг, помилки у цьому не має.

Проте, підприємству-покупцю за умовами запитання потрібно звернути увагу на наступний момент. Придбані запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю. Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з фактичних витрат перелічених у п. 9 П(С)БО 9, зокрема:

- суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків (наприклад, якщо сторони є платниками ПДВ); 

- інших витрат, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. 

Відповідно, понесена сума витрат на послуги порізки металу є складовою собівартості придбаного товару. Таку суму потрібно розподілити до кожної одиниці придбаного товару у процентному відношенні. Але документальне підтвердження має бути оформлено відповідно до умов договору купівлі-продажу металу. Щоправда при умові підтвердження госпоперації первинними документами, у яких зазначено всі обов’язкові реквізити (перелік обов’язкових реквізитів передбачено ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік та п. 2.4 Положення №88).

Адже підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади (до затверджених форм відносять, наприклад, податкові накладні, акцизні накладні, касові документи тощо). І як сказано у п. 2.7 Положення №88: документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов'язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм. Якщо послуга є складовою ціни реалізації металу, про що вказано у договорі купівлі-продажу, у такому разі продавець має право у накладній зазначити окремими рядками зміст та обсяг таких операції (метал та послуга з порізки), одиницю виміру тощо.

Своєю чергою покупець має повне право на віднесення таких сум зазначених у накладній до первісної вартості придбаних запасів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202418
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202432
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024235
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202421
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202419