• Посилання скопійовано

Коли операції є контрольованими

Підприємство за 2015 р. мало операції з іноземним постачальником (Німеччина) на суму 5200 млн грн (однак резидент та нерезидент не є пов'язаними особами). Чи повинне підприємство подавати звіт про контрольовані операції, враховуючи, що його дохід за 2015 р. складав понад 50 млн грн?

Засади визначення операцій контрольованими встановлені пп. 39.2.1 ПКУ.

Для цілей нарахування податку на прибуток контрольованими операціями є:

- згідно з пп. 39.2.1.1 ПКУ:

  • госпоперації, що впливають на об’єкт оподаткування сторін (сторони) таких перацій, що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами - нерезидентами;
  • зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.

- згідно з пп. 39.2.1.2 ПКУ:

  • господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку «низькоподаткових» держав (територій), затвердженого КМУ.

При цьому, що в першому, що в другому випадку, аби операція була контрольованою має виконуватися й вартісний критерій, прописаний у пп. 39.2.1.7 ПКУ.

Господарські операції, передбачені пп. 39.2.1.1 та пп. 39.2.1.2 ПКУ, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. Тобто вартісний критерій у 5 млн грн стосуються не однієї госпоперації, а всіх операцій, що вплинули на об’єкт оподаткування у звітному періоді.

Відповідно до умов запитання, критерії щодо обсягу операцій виконуються, однак, нерезидент не є пов’язаною особою (тобто не виконується вимога пп. 39.2.1.1 ПКУ), а відповідно до Розпоряджень КМУ від 25.12.2013 р. №1042-р, від 14.05.2015 №449-р, від 01.07.2015 р. №677-р країна його резиденції (Німеччина) протягом 2015 року не перебувала серед переліку «низькоподаткових» країн (тобто не виконується вимога пп. 39.2.1.2 ПКУ ).

Отже, операції із таким контрагентом не є контрольованими, відповідно не потрібно подавати Звіт про контрольовані операції за 2015 рік (звичайно ж, якщо у підприємства не було контрольованих операції із іншими контрагентами у 2015 році).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • РК до ПН на аванс за ОЗ: зміна курсу євро та кількості
    Підприємство отримало аванс (45% вартості) за основний засіб з прив'язкою до курсу євро та зареєструвало податкову накладну із зазначенням кількості 0,45. На дату відвантаження ОЗ курс євро змінився. Як коректно скласти РК для зміни ціни та збільшення кількості до 1 одиниці ОЗ в ПН? Які встановлені терміни для реєстрації такого РК?
    10.06.202533
  • Оренда у засновника: облік витрат та податок на прибуток
    ТОВ орендує у свого засновника частину його приватного житлового приміщення для господарських потреб (розміщення бухгалтера). Чи має право ТОВ включати орендну плату до витрат, що формують фінрезультат до оподаткування? За яких умов такі витрати можуть бути не визнані контролюючим органом?
    09.06.2025857
  • Призначення платежу при виплаті дивідендів фізособам
    Яке правильне призначення платежу потрібно вказувати при виплаті дивідендів фізичним особам – резидентам та нерезидентам України?
    09.06.2025370
  • Як ФО виправити помилку в рядку 8 «Категорія платника», поданої декларації про майновий стан і доходи?
    ФО виправляє помилку в рядку 8 «Категорія платника» поданої декларації про майновий стан і доходи, якщо позначкою «х» позначено «Підприємець», а необхідно «Громадянин» або навпаки, шляхом подання декларації, позначивши правильну категорію платника в рядку 8 розд. I, з типом: «Звітна нова» або «Уточнююча»
    06.06.202514
  • Чи потрібно уточнювати декларацію з податку на прибуток за результатами документальної перевірки?
    За результатами прервірки донараховано податок на прибуток - завищено інші операційні витрати на суму 3 млн грн (2019,2020,2023,2024 роки), так як операцію з списання пакувальних матеріалів робили проведенням ДТ-804 КТ 209(281), ДТ 93 КТ 804, а податкова вважає, що вартість тари при вибутті включається до виробничої собівартості готової продукції, на ДТ 23.Чи можу після ППР виправити і яким чином: включити на собівартість готової продукції ці 3 млн чи вони пропали безповоротно?
    06.06.202546