• Посилання скопійовано

Коли операції є контрольованими

Підприємство за 2015 р. мало операції з іноземним постачальником (Німеччина) на суму 5200 млн грн (однак резидент та нерезидент не є пов'язаними особами). Чи повинне підприємство подавати звіт про контрольовані операції, враховуючи, що його дохід за 2015 р. складав понад 50 млн грн?

Засади визначення операцій контрольованими встановлені пп. 39.2.1 ПКУ.

Для цілей нарахування податку на прибуток контрольованими операціями є:

- згідно з пп. 39.2.1.1 ПКУ:

  • госпоперації, що впливають на об’єкт оподаткування сторін (сторони) таких перацій, що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами - нерезидентами;
  • зовнішньоекономічні господарські операції з продажу товарів через комісіонерів - нерезидентів.

- згідно з пп. 39.2.1.2 ПКУ:

  • господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), що включена до переліку «низькоподаткових» держав (територій), затвердженого КМУ.

При цьому, що в першому, що в другому випадку, аби операція була контрольованою має виконуватися й вартісний критерій, прописаний у пп. 39.2.1.7 ПКУ.

Господарські операції, передбачені пп. 39.2.1.1 та пп. 39.2.1.2 ПКУ, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік. Тобто вартісний критерій у 5 млн грн стосуються не однієї госпоперації, а всіх операцій, що вплинули на об’єкт оподаткування у звітному періоді.

Відповідно до умов запитання, критерії щодо обсягу операцій виконуються, однак, нерезидент не є пов’язаною особою (тобто не виконується вимога пп. 39.2.1.1 ПКУ), а відповідно до Розпоряджень КМУ від 25.12.2013 р. №1042-р, від 14.05.2015 №449-р, від 01.07.2015 р. №677-р країна його резиденції (Німеччина) протягом 2015 року не перебувала серед переліку «низькоподаткових» країн (тобто не виконується вимога пп. 39.2.1.2 ПКУ ).

Отже, операції із таким контрагентом не є контрольованими, відповідно не потрібно подавати Звіт про контрольовані операції за 2015 рік (звичайно ж, якщо у підприємства не було контрольованих операції із іншими контрагентами у 2015 році).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»