Якщо основні засоби, безоплатно отримані платником податку з метою здійснення їх експлуатації від органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах їх повноважень, згідно пп. 136.1.16 ПКУ вартість отриманих ОЗ не відносилась до доходу. Однак для застосування цієї норми повинні виконуватися певні умови. Зокрема , дотримано Порядок безоплатної передачі ОЗ (постанова КМУ від 23.02.2011 р. №145 "Деякі питання безоплатної передачі основних засобів") і Положення про порядок передачі об'єктів права державної власності (постанова КМУ від 21.09.98 р. №1482 "Про передачу об'єктів права державної й комунальної власності").
Безоплатне одержання ОЗ при виконанні зазначених вище умов, відповідно до пп. 146.17.2 ПКУ, прирівнюється до операції придбання, а отже, така операція не є операцією безоплатного одержання ОЗ. Відповідно до п. 144.1 ПКУ, одержувач має право на амортизацію із правом визнання витрат у сумі нарахованої амортизації на об'єкт ОЗ. Проте, потрібно врахувати вимогу п. 137.17 ПКУ у момент нарахування амортизації визнаються доходи, які не враховані у складі доходу під час зарахування на баланс ОЗ в сумі, що дорівнює сумі амортизації.
Зазначені вище норми, дають право зробити висновок, що раз такі ОЗ підлягають амортизації, то підприємство вправі застосовувати й інші норми ст. 146 ПКУ. Відповідно за п. 146.12 ПКУ сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись