У періоді викрадення підприємство може збільшити витрати на вартість автомобіля, яка амортизувалася, за мінусом сум накопиченої амортизації (п. 146.16 ПКУ). Підставою для списання авто в обліку будуть протокол міліції, копія постанови про порушення кримінальної справи або відмову в її порушенні. Витрати при списанні викраденого автомобіля відображають у складі інших витрат на підставі п. 138.5 та пп. 138.12.1 ПКУ в рядку 06.4.18 додатка IВ до декларації з прибутку.
Водночас приписами норми пп. 140.1.6 ПКУ дозволяється застраховані збитки віднести до складу податкових витрат датою складення страхового акта (аварійного сертифіката).
У ПКУ є одночасно дві норми, що регулюють цю ситуацію, — абз. 2 пп. 140.1.6 та п. 146.16 ПКУ. Якщо буквально виконати обидві, то вийде, що ми повинні двічі відобразити податкові витрати. Але, певна річ, подвійне визнання витрат заборонено п. 138.3 ПКУ.
Підпункт 140.1.6 ПКУ є більш спеціальним щодо обліку викраденого об'єкта ОЗ, ніж «ліквідаційний» п. 146.16 ПКУ. З огляду на це, у разі ліквідації об'єкта й отримання страховки застосовуємо норми саме пп. 140.1.6 ПКУ та відображаємо суми витрат у рядку 06.4.43 додатка IВ, а доходи в частині страхового відшкодування — у рядку 03.22 додатка IД до декларації з прибутку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити