• Посилання скопійовано

Відображаємо позитивну різницю платників спеціального режиму ПДВ в декларації

Як відображається у складі доходів сума ПДВ сільськогосподарським підприємством, яке застосовує спеціальний режим оподаткування з ПДВ?

Запитання: Виходячи з Вашої відповіді : Згідно із пп. 136.1.2 ПКУ, до доходів платника податку на прибуток, який зареєстрований як суб'єкт спеціального режиму оподаткування згідно із статтею 209 цього Кодексу, включається позитивна різниця між сумами ПДВ, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів протягом звітного або попередніх звітному періодів, та сумами ПДВ, сплаченими (нарахованими) ним протягом звітного періоду на ціну виробничих факторів, визначених статтею 209 ПКУ. Тобто, дана позитивна різниця оподатковується податком на прибуток, але ж:

1. Дана норма прописана в ст. 136, що має назву "Доходи, що не враховуються для визначення об'єкта оподаткування.

2. Відповідно до ст. 135 "Порядок визначення доходів та їх склад" абзац 3 п.1 ст.135 - інших доходів, які визначаються відповідно до п. 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у п.135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

Виходячи з цього дана позитивна різниця не є оподатковуваним доходом?

Тобто, так це дійсно позитивна різниця, яка відображається в рядку 18 декларації з ПДВ платників спеціального режиму ПДВ. 

В декларації з податку на прибуток (в редакції наказу Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872) така сума доходу відображатиметься в рядку 03 „Інші доходи”, а в додатку ІД до цього рядку вона відображатиметься в рядку 03.30 „Інші доходи”?

Відповідь: Так, ст. 136 ПКУ – це доходи, які не враховуються для визначення об'єкта оподаткування. Але наведена мною норма  зазначена у другому абзаці пп. 136.1.2 ПКУ, звучить так:    

«До доходів платника податку, який зареєстрований як суб'єкт спеціального режиму оподаткування згідно із статтею 209 цього Кодексу, включається позитивна різниця між сумами податку на додану вартість, нарахованими таким сільськогосподарським підприємством на ціну поставлених ним сільськогосподарських товарів протягом звітного або попередніх звітному періодів, та сумами податку на додану вартість, сплаченими (нарахованими) ним протягом звітного періоду на ціну виробничих факторів, визначених статтею 209 цього Кодексу».


 

Вона наведена як виключення, адже у попередньому, першому абзаці пп. 136.1.2 ПКУ, наголошується, що для визначення об'єкта оподаткування не враховуються суми податку на додану вартість, отримані/нараховані платником податку на додану вартість, нарахованого на вартість продажу товарів, виконаних робіт, наданих послуг, за винятком випадків, коли підприємство - продавець не є платником податку на додану вартість.

Тому, на нашу думку, платник податку на прибуток, у якого виникає така позитивна різниця між зазначеними сумами ПДВ, повинен включити її до складу інших доходів із відповідним відображенням у декларації з податку на прибуток. 

Такої ж думки дотримуються і податківці

http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/news-ark/156518.html

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Заповнення декларації про майновий стан, якщо фізособа додатково подає два Звіти про КІК
    Фізособа разом з декларацією про майновий стан і доходи подає два Звіти про КІК – за 2022 і 2023 роки. Як у цьому разі складати додатки КІК і заповнювати декларацію?
    Сьогодні 12:0517
  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202459
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202452
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202448