Пунктом 140.2 ст. 140 ПКУ передбачено можливість коригування доходів і витрат. А саме, у разі якщо після продажу товарів, виконання робіт, надання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, в тому числі перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю, платник податку — продавець та платник податку — покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат (балансової вартості основних засобів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.
Таким чином, у періоді повернення попередньої оплати ( у 2-му кв. 2011 р.) підприємство має право відкоригувати раніше відображені доходи. Формою Декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженою наказом ДПА від 28.12.2011 р. №114 коригування доходів передбачено відображати у складі інших доходів (рядок 03 Декларації).При заповненні зазначеного рядка до Декларації подається Додаток ІД, в якому розшифровуються зазначені показники. Для коригування доходів у Додатку ІД призначено рядок 03.25, показники в якому можуть відображатись з різними знаками (+,-).
Щодо можливості коригування доходів, які були відображені до 01.04.11 р., після 01.04.11 р. не заперечує також Державна податкова служба. В листі від 06.05.2011 р. №12815/7/15-0317 ДПСУ зазначає, що у разі якщо підприємство розриває договір після 01.04.2011 і контрагент повертає грошові кошти, отримані ним в якості авансу (передоплати) до 01.04.2011, то підприємство-покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат у звітному періоді, в якому сталося таке повернення грошових коштів згідно з п. 140.2 ст. 140 Кодексу.
Вважаю, що можливість коригування доходів не залежить від факту розірвання договору. Навіть якщо підприємство не розриває договір, а тільки частково повертає попередню оплату, воно має право відкоригувати раніше відображені доходи.
Галина Шулак
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись