• Посилання скопійовано

У періоді повернення попередньої оплати підприємство має право відкоригувати раніше відображені доходи

Нашим предприятием был получен аванс за товары от покупателя (нерезидента) в 4-м квартале 2010 года. Тогда же был отражен ВД. Во 2-м квартале 2011 года мы возвращаем покупателю часть предоплаты ( в связи с невозможностью поставки нами товаров). Имеем ли мы право уменьшить на сумму возвращенной предоплаты свои доходы во 2-м квартале 2011 г.? В какой строке Декларации по налогу на прибыль за 2-й квартал 2011 г. отразить данную сумму возврата?

Пунктом 140.2 ст. 140 ПКУ передбачено можливість коригування доходів і витрат. А саме, у разі якщо після продажу товарів, виконання робіт, надання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, в тому числі перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю, платник податку — продавець та платник податку — покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат (балансової вартості основних засобів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.

Таким чином, у періоді повернення попередньої оплати ( у 2-му кв. 2011 р.) підприємство має право відкоригувати раніше відображені доходи. Формою Декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженою наказом ДПА від 28.12.2011 р. №114 коригування доходів передбачено відображати у складі інших доходів (рядок 03 Декларації).При заповненні зазначеного рядка до Декларації подається Додаток ІД, в якому розшифровуються зазначені показники. Для коригування доходів у Додатку ІД призначено рядок 03.25, показники в якому можуть відображатись з різними знаками (+,-).

Щодо можливості коригування доходів, які були відображені до 01.04.11 р., після 01.04.11 р. не заперечує також Державна податкова служба. В листі від 06.05.2011 р. №12815/7/15-0317 ДПСУ зазначає, що у разі якщо підприємство розриває договір після 01.04.2011 і контрагент повертає грошові кошти, отримані ним в якості авансу (передоплати) до 01.04.2011, то підприємство-покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат у звітному періоді, в якому сталося таке повернення грошових коштів згідно з п. 140.2 ст. 140 Кодексу.

Вважаю, що можливість коригування доходів не залежить від факту розірвання договору. Навіть якщо підприємство не розриває договір, а тільки частково повертає попередню оплату, воно має право відкоригувати раніше відображені доходи.

Галина Шулак

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»