• Посилання скопійовано

Відображення іноземного доходу фізособи в декларації про майновий стан і доходи

Фізособа знаходиться в Україні та є резидентом України, прийнята за трудовим договором (дистанційно) іноземною компанією, розташованою на території Норвегії. Зарплата надходить на валютну картку українського банку. Іноземна компанія, згідно зі своїм законодавством, не утримує податки з фізособи. В якій графі річної декларації фізособа має відобразити дохід, отриманий від іноземної компанії?

Фізичні особи - податкові резиденти України, які працюють за кордоном та отримують іноземні доходи (доходи, отримані з джерел за межами України), зобов'язані декларувати отримані ними доходи, подаючи річну  податкову декларацію про майновий стан і доходи  (пп. 170.11 ПКУ). 

Тобто до такого доходу буде застосовано ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%, та відповідно він відображається в декларації про майновий стан і доходи у рядку 10.10 розділу ІІ. 

Фізособи, які є громадянами України та працюють і отримують заробітну плату за кордоном, відповідно до законодавства України не зобов’язані сплачувати ЄСВ, але у разі його несплати вони не матимуть страхового стажу для нарахування пенсії у майбутньому. Тому для набуття в Україні страхового стажу (необхідного для призначення пенсії) фізособа може прийняти рішення про добровільну сплату ЄСВ згідно з ч. 1 ст. 10 Закону про ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ для таких осіб, є самостійно визначені суми, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Перелік документів, необхідних для укладення договору, зазначено в Інструкції №449.

Згідно з п. 3 розділу V Інструкції №449, для добровільної сплати ЄСВ, особа має подати:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску), за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції,  в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документа, що посвідчує особу.

За потреби фізичні особи мають право створити, підписати та надіслати заяву про добровільну сплату ЄСВ (F1309401) через стороннє програмне забезпечення або через е-кабінет.

Про це ми писали тут: Як можна надіслати заяву про добровільну сплату ЄСВ? 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»