• Посилання скопійовано

Відображення іноземного доходу фізособи в декларації про майновий стан і доходи

Фізособа знаходиться в Україні та є резидентом України, прийнята за трудовим договором (дистанційно) іноземною компанією, розташованою на території Норвегії. Зарплата надходить на валютну картку українського банку. Іноземна компанія, згідно зі своїм законодавством, не утримує податки з фізособи. В якій графі річної декларації фізособа має відобразити дохід, отриманий від іноземної компанії?

Фізичні особи - податкові резиденти України, які працюють за кордоном та отримують іноземні доходи (доходи, отримані з джерел за межами України), зобов'язані декларувати отримані ними доходи, подаючи річну  податкову декларацію про майновий стан і доходи  (пп. 170.11 ПКУ). 

Тобто до такого доходу буде застосовано ПДФО за ставкою 18% та ВЗ за ставкою 1,5%, та відповідно він відображається в декларації про майновий стан і доходи у рядку 10.10 розділу ІІ. 

Фізособи, які є громадянами України та працюють і отримують заробітну плату за кордоном, відповідно до законодавства України не зобов’язані сплачувати ЄСВ, але у разі його несплати вони не матимуть страхового стажу для нарахування пенсії у майбутньому. Тому для набуття в Україні страхового стажу (необхідного для призначення пенсії) фізособа може прийняти рішення про добровільну сплату ЄСВ згідно з ч. 1 ст. 10 Закону про ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ для таких осіб, є самостійно визначені суми, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Перелік документів, необхідних для укладення договору, зазначено в Інструкції №449.

Згідно з п. 3 розділу V Інструкції №449, для добровільної сплати ЄСВ, особа має подати:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску), за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції,  в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документа, що посвідчує особу.

За потреби фізичні особи мають право створити, підписати та надіслати заяву про добровільну сплату ЄСВ (F1309401) через стороннє програмне забезпечення або через е-кабінет.

Про це ми писали тут: Як можна надіслати заяву про добровільну сплату ЄСВ? 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Відображення іноземного доходу фізособи в декларації про майновий стан і доходи
    Фізособа знаходиться в Україні та є резидентом України, прийнята за трудовим договором (дистанційно) іноземною компанією, розташованою на території Норвегії. Зарплата надходить на валютну картку українського банку. Іноземна компанія, згідно зі своїм законодавством, не утримує податки з фізособи. В якій графі річної декларації фізособа має відобразити дохід, отриманий від іноземної компанії?
    31.10.202412
  • Яку фінзвітність подавати мікропідприємству – платнику податку на прибуток?
    Підприємство відповідає критеріям мікропідприємства, тому подає спрощений фінзвіт раз на рік. З 01.10.2024 р. воно стало платником податку на прибуток. Як подавати фінансову звітність: за 9 місяців чи річну?
    11.10.20249931
  • Тонка капіталізація процентів за борговими зобов’язаннями перед нерезидентами
    Підприємство збільшило фінрезультат до оподаткування за 1 квартал 2021 р. на різницю, передбачену пп. 140.2 ПКУ. Надійшлов запит від податкової про те, що ця різниця застосована безпідставно і її потрібно відкоригувати. Чи правомірні вимоги податківців?
    09.10.202434
  • Що робити, якщо резидент Дія Сіті перестав відповідати критеріям?
    Що відбувається зі стартапером, який отримав резидентство Дія Сіті, але в цьому ж році, можливо, в місяці отримання резидентства, не дотримався однієї (або більше) з 4 «полегшених» вимог ч. 3 ст. 5 Закону №1667? Наприклад, перевищив дохід
    07.10.202428
  • Чи подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не було контрольованих операцій?
    Підприємство має відсоткову позику від резидента Кіпру, пов’язаної особи. Згідно з п. 39.2.1.1 ПКУ ця операція підпадає під визначення контрольованої. Але одночасно не виконуються умови п. 39.2.1.7 ПКУ – річний дохід за 2023 рік менший ніж 150 млн грн, обсяг операцій з контрагентом перевищує 10 млн грн (сума нарахованих відсотків за 2023 рік більша ніж 10 млн). Чи потрібно подавати Звіт про контрольовані операції, якщо не виконуються одночасно умови п. 39.2.1.7? Чи потрібно подавати повідомлення про участь в МГК, якщо не подаємо звіт про контрольовані операції?
    30.09.202434