• Посилання скопійовано

Невикористаний протягом року залишок коштів при застосуванні нульової ставки не перераховується до бюджету

Підприємство починаючи з 01.01.2013 р. застосовує ставку 0 відсотків податку на прибуток. Чи підлягатиме перерахуванню до бюджету залишок коштів, що залишиться невикористаним протягом річного звітного періоду?

Цій консультації більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Ні, нормами Податкового кодексу цього не передбачено. Пунктом 152.11 ст. 152 цього Кодексу встановлено, що платники податку, визначені п. 154.6 ст. 154 Кодексу, суми коштів, не перерахованих до бюджету при застосуванні ставки податку 0 відсотків, спрямовують на переоснащення матеріально-технічної бази, повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, й сплату процентів за ними та/або поповнення власних обігових коштів.


Водночас у разі якщо суми коштів, не перерахованих до бюджету при застосуванні ставки 0 відсотків, буде використано не за цільовим призначенням, то такі кошти повинні будуть перераховані до бюджету в І кварталі наступного звітного року.

Таким чином, залишок коштів, що залишається не використаним протягом звітного податкового року платниками податку, які застосовують ставку податку 0 відсотків, у наступному звітному році до бюджету не перераховується. Такі кошти залишаються у розпорядженні платників податку і можуть бути використані ними за цільовим призначенням у наступних звітних (податкових) періодах.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Оподаткування гранту на обладнання: податок на прибуток та ПДВ (аудіоверсія)
    Наше підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах та ПДВ) отримало від міжнародного благодійного фонду цільовий грант на придбання виробничого обладнання. Чи виникають у нас податкові різниці з податку на прибуток? Чи оподатковується ПДВ саме надходження цих грошей на рахунок та чи маємо ми право на податковий кредит під час купівлі обладнання за рахунок цього гранту?
    09.06.202629
  • МПЗ у 2025 році для платника ЄП 4 групи: чи зменшують його ПДФО і ВЗ з дивідендів? (аудіоверсія)
    Юрособа — платник єдиного податку 4-ї групи у 2024 році виплатила учаснику-фізичній особі дивіденди за рахунок нерозподіленого прибутку минулих років та сплатила з них ПДФО і військовий збір. Чи можна ці суми врахувати для зменшення мінімального податкового зобов’язання за 2024 рік у декларації платника єдиного податку 4-ї групи на 2025 рік, і чи залежить це від трудових відносин з отримувачем дивідендів?
    08.06.202622
  • Податок на прибуток більший за ПДВ у 2026 році: аналіз причин і підготовка відповіді ДПС (аудіоверсія)
    Підприємство отримало запит ГУ ДПС щодо причин перевищення у 2025 році сум податку на прибуток над сумами ПДВ. У І кварталі 2025 року реалізовано техніку, за яку передоплату отримано у IV кварталі 2024 року, тому ПДВ виникло за першою подією раніше, ніж дохід. Підприємство також імпортує сільськогосподарську техніку та запчастини. На які аспекти фінансово-господарського аналізу слід додатково зважати при підготовці відповіді?
    05.06.202651
  • Дивіденди учасникам ТОВ у 2026 році: строки виплати, податки та обмеження (аудіоверсія)
    Учасники ТОВ - фізичні особи прийняли рішення про виплату дивідендів. Необхідно визначити, чи існують обмеження щодо суми та строків їх виплати, який порядок нарахування і сплати ПДФО та військового збору, а також чи можна нарахувати дивіденди зараз, а виплачувати їх частинами протягом 5 років. Окремо потребує уточнення момент сплати податків у такій ситуації
    05.06.2026815
  • Дивіденди від контрольованої іноземної компанії контролюючій особі в декларації про майновий стан і доходи
    Сума фактично виплачених КІК дивідендів на користь контролюючої особи – ФО відображається у гр. 3 ряд. 1.1 розд. І додатка КІК та у складі частини скоригованого прибутку (гр. 3 ряд. 1 розд. І додатка КІК) переноситься до гр. 3 ряд. 10.14 розд. ІІ Декларації
    04.06.202621