• Посилання скопійовано

Як визначити витрати при розрахунку інвестиційного прибутку?

Фізособа продає частку в СК іншому учаснику підприємства. Частка фізособи сформована за рахунок внеску до СК нерухомого майна. Майно придбане за договором купівлі-продажу за однією ціною, а внесене до СК за іншою ціною, погодженою зборами СК. Частка продана за цією останньою ціною з націнкою 1000 грн. Як визначити витрати при розрахунку прибутку?

Відповідно до пп. 170.2.2 ПКУ, інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу або вартістю інвестиційного активу, що була задекларована особою як об’єкт декларування у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідно до підрозділу 9-4 розділу XX ПКУ з урахуванням норм пп. 170.2.4-170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами).

Придбанням інвестиційного активу вважаються також операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

З наведеного випливає, що витрати на придбання інвестиційного активу (корпоративних прав) – це вартість майна, яка вноситься до СК, а не та вартість, за якою це майно придбав учасник раніше.

Відповідно, прибуток фізособи-учасника від продажу її частки в юрособі дорівнює націнці, тобто 1000 грн.

 

Як визначається така вартість?

Якщо підприємство є ТОВ, то воно керується в цьому питанні Законом про ТОВ.

Відповідно до ч. 3 ст. 13 цього Закону вклад у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, що затверджується одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. При створенні товариства така оцінка визначається рішенням засновників про створення товариства.

Чинне законодавство не визначає, що таку оцінку має встановлювати незалежний оцінювач, тобто для визначення вартості майнових вкладів достатньо рішення засновників ТОВ.

Але незалежна оцінка майна може бути здійснена, якщо таке рішення буде прийняте загальними зборами ТОВ.

 *** 

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»