Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Яку суму зазначати у рядку 02 додатку ЦП до декларації з податку на прибуток?

У рядку 02 додатку ЦП до декларації з податку на прибуток необхідно вказувати саме витрати на придбання ЦП чи їх собівартість на момент продажу?

Як передбачено п. 8 НП(С)БО 12, фінансові інвестиції (крім інвестицій, що утримуються підприємством до їх погашення чи обліковуються за методом участі в капіталі) на дату балансу відображають за справедливою вартістю.

Дохід від реалізації поточних або довгострокових фінансових інвестицій продавці, які не є професійними торгівцями ЦП, відображають у складі іншого доходу  згідно з п. 7 П(С)БО 15 (субрахунок 741 «Дохід від реалізації фінансових інвестицій»), а собівартість реалізованих акцій потрапляє до складу інших витрат відповідно п. 29 П(С)БО 16 (субрахунок 971 «Собівартість реалізованих фінансових інвестицій»).

Тож, на дату переходу права власності на акції до нового власника попередній власник відображає дохід від продажу і показує витрати у вигляді балансової вартості такої проданої акції на дату реалізації (тобто відображається та вартість, за якою обліковується акція на дату продажу – переоцінена вартість) та інші витрати, пов'язані з їх реалізацією.

То ж витрати і доходи від переоцінки ЦП (приведення їх в обліку до справедливої вартості) враховуються у складі загального фінрезультату.

У рядку 02 додатку ЦП Декларації з податку на прибуток відображаються витрати, пов'язані з придбанням цінних паперів. При цьому, до рядку 02 повинна потрапити сума витрат, що виникає при продажу перелічених у підрядках, за дебетом субрахунку 971 «Собівартість реалізованих фінансових інвестицій». Тому, до рядка 02 повинна потрапити саме балансова (справедлива) вартість таких цінних паперів (собівартість на відповідному витратному рахунку), а також витрати, що пов’язані з їх продажем (наприклад за посередництво торгівцю).

Адже на кожну дату балансу, що настає за датою їх визнання в обліку, ЦП оцінюються або за справедливою вартістю, або за амортизованою собівартістю. Також на дату балансу проводиться оцінка ЦП і на предмет можливої втрати їх корисності (п. 31–33 П(С)БО 13). Витрати і доходи від такої переоцінки враховуються у складі загального фінрезультату.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Облік , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі