Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

За якою ставкою відображати відсотки за використання кредитних коштів?

ТОВ (платник податку на прибуток) отримало банківський кредит в гривні строком на 1 рік. За умовами договору, зазначена базова ставка кредиту 14% річних. Для підприємства будуть діяти на період карантину 0% річних; на решту періодів 3% річних.Чи буде вважатися така різниця у відсотках додатковим благом для підприємства та як це вплине на податок на прибуток?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

У даному випадку підприємство несе фінансові витрати у вигляді фактично нарахованих відсотків за використання  кредитних коштів. Ставка і, відповідно, сума нарахованих відсотків залежить від умов кредитного договору з банком. В бухобліку відсотки відображаються у фактично нарахованій сумі записом: Дт 951 Кт 684. 

Поняття «додаткового блага» для юридичних  осіб ПКУ не містить. Також ПКУ не передбачає коригувань фінрезультату з метою оподаткування для даного випадку.

Таким чином, фінрезультат з метою оподаткування включатиме в себе фактично нараховану суму відсотків за кредит – за ставкою 0% та 3%. Фінрезультат не збільшується на суму різниці у відсоткових ставках, якщо ця сума не була фактично нарахована банком та не підлягає до сплати.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі