• Посилання скопійовано

Оподаткування дивідендів, отриманих фізособою-резидентом від нерезидента, з яких сплачено ПДФО

Юридичною особою - нерезидентом в Нідерландах виплачені дивіденди фізособі-резиденту, утримано ПДФО в розмірі 15%. Які податки та в якому розмірі будуть утримуватись у фізособи в Україні при подачі річної декларації?

Відповідно до пп. 164.2.8 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включаються пасивні доходи (крім передбачених пп. 165.1.2 та пп. 165.1.41 ПКУ).

Пасивні доходи - зокрема, доходи, отримані у вигляді дивідендів (пп. 14.1.268 ПКУ).

Платниками ПДФО є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи (пп. 162.1.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 163.1.3 ПКУ, об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Згідно з пп. 164.4 ПКУ, під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється  пп. 170.11 ПКУ, яким визначено, що у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника ПДФО – отримувача, який зобов’язаний подати до 01 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Тобто, фізична особа – резидент отримавши суму дивідендів від нерезидента, повинна такі суми включити до загального річного оподатковуваного доходу, сплатити ПДФО за ставкою 9% та відобразити в річній декларації про майновий стан і доходи. Для цього суму іноземних дивідендів перераховують у гривню за офіційним валютним курсом НБУ, що діяв на дату отримання такого доходу.

У випадку, що розглядається, юридична особа — нерезидент при виплаті дивідендів вже сплатила ПДФО у країні їх виплати, тоді з метою уникнення подвійного оподаткування потрібно, щоб між Україною і Нідерландами була укладена двостороння Конвенція. А для зарахування сплаченого податку за кордоном, у рахунок податку, що підлягає сплаті в Україні фізичній особі, потрібно взяти довідку про суми сплаченого податку (збору), про базу та/або об’єкт оподаткування, видані державним органом Нідерландів, яка є джерелом виплати доходу (прибутку), уповноваженим стягувати такі податки (пп. 13.5 ПКУ).

Але із закордонних дивідендів доведеться ще сплатити ВЗ за ставкою — 1,5%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»