• Посилання скопійовано

Відображення процентів від наданої нерезидентом-засновником позики у податковому обліку отримувача

Нерезидент-засновник надав підприємству, що перебуває на загальній системі оподаткування, відсоткову позику. Чи є особливості щодо відображення процентів у податковому обліку отримувача такої послуги?

При отриманні позики (кредиту) від нерезидента-засновника та подальшому відображенні в обліку нарахованих процентів важливе значення має, якою часткою у статутному капіталі володіє цей засновник-нерезидент. Якщо нерезидент-засновник володіє часткою у розмірі 50% та більше, то платник податку повинен враховувати вимоги п. 141.2 ПКУ, згідно з яким «...віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями на користь таких нерезидентів та пов'язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів». Наведемо цю цитату у вигляді формули, скориставшись порадами податківців з Єдиної бази податкових знань (відповідь від 12.04.2012 р.).


Платник податку, що здійснює виплату процентів на користь вищезазначених осіб, може віднести до складу витрат частину таких процентів, яка не перевищує розрахункової величини, що обчислюється так:

Част ВитрПроц = ДохПроц + (ОподПрибут - ДохПроц) : 2, де:

Част ВитрПроц — сума процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями на користь нерезидентів та пов'язаних з ними осіб, яка може бути включена до складу витрат при обчисленні податку на прибуток (рядок 06.4.18 «Витрати за операціями з борговими вимогами та зобов'язаннями» додатка IВ до декларації з податку на прибуток);

ДохПроц — сума доходів платника податку, отримана протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів (рядок 03.2 «Проценти» додатка IД до декларації з прибутку);

ОподПрибут — оподатковуваний прибуток звітного року (рядок 07 «Об'єкт оподаткування від усіх видів діяльності» декларації з прибутку).

Отже, виходячи з формули: у разі якщо у платника-позичальника немає отриманих доходів у вигляді процентів, то для обчислення суми процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями на користь таких нерезидентів та пов'язаних з ними осіб, яку можна віднести до складу витрат, достатньо оподатковуваний прибуток розділити на два. Це буде якраз та сума податкових витрат від нарахування відсотків за користування кредитом (позикою), на яку позикодавець матиме право при отриманні позикових коштів від нерезидента-засновника з часткою у СК 50 та більше відсотків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»