Думка ДПС України
Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Отже, для того, щоб сума коштів, що передана платнику податку у користування, оподатковувалась податком на прибуток підприємств як поворотна фінансова допомога, умови її надання мають відповідати вимогам підпункту 14.1.257 ПКУ, тобто повернення поворотної фінансової допомоги повинно здійснюватись виключно грошовими коштами.
Враховуючи зазначене, якщо умови договору передбачають повернення фінансової допомоги (позики) основними фондами або товарно-матеріальними цінностями, такий договір не буде вважатись договором про надання поворотної фінансової допомоги з метою оподаткування податком на прибуток.
А що на практиці?
Погоджуємося з позицією податківців. Дійсно, повернення фінансової допомоги у вигляді ТМЦ вже не відповідатиме визначенню операції «фінансова допомога». Така операція відповідає ознакам договору купівлі-продажу ТМЦ з усіма податковими наслідками, що з цього випливають, починаючи з періоду отримання коштів.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись