Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Виплата дивідендів державі

Як виплачуються дивіденди державі?

Положення пп. 57.1-1.2 ПКУ поширюються також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Пунктом 1 ст. 11-1 Закону №185 встановлено обов'язок державних унітарних підприємств та їх об'єднань спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Держбюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такий порядок затверджено постановою КМУ від 23.02.2011 р. №138.

Крім того, частину чистого прибутку до держбюджету також сплачують господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарські товариства, у статутних капіталах яких є частка держави (абзац восьмий частини п'ятої ст. 11 Закону №185).

Спрямування державними унітарними підприємствами і їх об'єднаннями частини чистого прибутку (доходу) до Держбюджету України за своїм економічним змістом відповідає поняттю дивідендів, визначеному пп. 14.1.49 ПКУ, тому державні унітарні підприємства і їх об'єднання нараховують на таку частину доходу і вносять до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток в порядку, визначеному п. 57.1-1 ПКУ.

Як розраховується такий авансовий внесок у разі сплати таких дивідендів за квартал? На це питання відповідають податківці тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Дивіденди , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі