Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Чи треба коригувати фінрезультат до оподаткування на 30% імпортованого товару, якщо різниці не застосовуються?

Підприємство-імпортер (оборот до 20 млн грн) не застосовує податкові різниці. Воно придбаває товар у нерезидента, державу якого включено до Переліку пільгових держав. Нерезидент не є пов’язаною собою і обсяг поставок за 2018 р. є меншим за 5 млн. Чи має підприємство коригувати фінрезультат до оподаткування на суму 30% вартості імпортного товару?

Відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема, на суму 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів (крім активів з права користування за договорами оренди), робіт та послуг (крім операцій, зазначених у пп. 140.2 та пп. 140.5.6 ПКУ, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ), придбаних, зокрема, у нерезидентів (у тому числі пов’язаних осіб – нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ПКУ.

Вимоги пп. 140.5.4 ПКУ не застосовуються платником податку, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.

Водночас, зауважимо, що відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, тобто р.ІІІ ПКУ.

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.

Таким чином, коригувати фінрезультат до оподаткування на 30% вартості імпортного товару не потрібно. Оскільки відповідно до умов питання підприємство має річний дохід за 2018 рік менше 20 млн грн та, відповідно, прийняло рішення про незастосування різниць, тоді як норма пп. 134.1.1 ПКУ говорить, що такий платник визначає об’єкт оподаткування податком на прибуток без коригування фінрезультату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень р.ІІІ ПКУ. А норма пп. 140.5.4 ПКУ про 30% вартості імпортного товару міститься у р.ІІІ ПКУ.  Тоді як такої різниці не передбачено у підрозділі 4 р.ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Калашян Катерина
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , Податок на прибуток , Податкові різниці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі