Відповідно до пп. 153.4.1 ПКУ не включаються до доходу і не підлягають оподаткуванню кошти, залучені платником податку у зв’язку з отриманням основної суми фінансових кредитів, позик від інших осіб — кредиторів, а також поверненням основної суми фінансових кредитів, позик, наданих платником податку іншим особам — дебіторам. А відповідно до пп. 153.4.2 ПКУ, не включаються до витрат кошти, надані платником податку у зв’язку з поверненням платником податку основної суми кредиту, позики, процентної позики, а також з наданням основної суми кредиту, позики іншим особам — дебіторам.
Фактично, як бачимо, ні отримання, ні повернення позики в податковому обліку не відображається. А відсотки по такій позиці підпадають під визначення, наведене в пп. 14.1.206 ПКУ.
Відповідно до пп. 138.5.2 ПКУ дата збільшення витрат платника податку від здійснення кредитно-депозитних операцій визначається датою визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов’язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів), визначеною згідно з правилами бух обліку. Такі витрати відносяться до складу інших витрат і знаходять своє відображення в ряд. 06.4.18 додатка ІВ та ряд.06.4 самої декларації з податку на прибуток.
Але тут варто пам’ятати обмеження, встановлене п. 141.2 ПКУ: “Для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов'язаннями на користь таких нерезидентів та пов'язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.”
Крім того, відповідно до п. 161.2 ПКУ, у разі оплати товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус «... витрати платників податку на оплату вартості таких товарів (робіт, послуг) включаються до складу їх витрат у сумі, що становить 85 відсотків вартості цих товарів (робіт, послуг)».
Не варто забувати і про податок на репатріацію (п. 160.2 ПКУ). Він обчислюється на рівні 15% від суми доходу нерезидента та за його рахунок. Такий податок сплачується до бюджету під час виплати доходу, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод.
На сьогодні діє лист ДПСУ від 12.01.2012 р. №811/7/12-1017. І Велика Британія, і Китай в даному переліку присутні.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити