• Посилання скопійовано

Відображення у податковому обліку орендодавця операцій з оренди

Як у податковому обліку орендодавця відображаються доходи від операцій оренди?

Для зручності наведемо головні податкові наслідки, що виникають в орендодавця при операціях оренди, у табличній формі (див. таблицю).

Таблиця

Відображення у податковому обліку орендодавця

(підприємства, що перебуває на загальній системі оподаткування) операцій з оренди


 

2

Відображаються доходи від оперативної оренди в рядку 03.7 додатка ІД та рядку 3 декларації з прибутку.

Важливо зазначити, що згідно з п. 154.6 ПКУ підприємства за відповідності встановленим критеріям можуть застосовувати ставку з податку на прибуток у розмірі 0%. Але застосування 0% ставки неможливе для СГД, які здійснюють операції з нерухомим майном, оренду (у тому числі надання в оренду торгових місць на ринках та/або у торгівельних об'єктах).

Приклад

Підприємство «Альфа» — орендодавець уклало 1 жовтня договір оперативної оренди з підприємством «Бета», платником ЄП без сплати ПДВ, на оренду приміщення строком на рік. У договорі зазначено, що нарахування платежів у сумі 3000 грн. відбувається щомісячно в останній день місяця, проте платіж за перший місяць складається із суми платежу за перший та задатку за останній (заключний) місяць оренди (тобто на суму 6000 грн.). Тобто за останній місяць оренди сплачується авансом.

У такому випадку до складу доходів останнього кварталу року потрапить сума 9000 грн. (3000 +3000 +3000), що підтверджено актами наданих послуг. Сума у 3000 грн. за останній місяць оренди є сумою майбутніх періодів і є авансовою сумою за останній місяць оренди, тому її не слід показувати в податкових доходах цього періоду: така сума знайде своє відображення у доходах останнього місяця оренди.

Суму орендних послуг за останній квартал року у розмірі 9000 грн. слід відобразити у рядку 03.7 додатка ІД та рядка 03 декларації з прибутку за рік орендодавця.

У бухгалтерському обліку дохід від операційної оренди відображається на субрахунку 713 «Дохід від операційної оренди активів» (Інструкція №291).

Згідно з нормами ЦКУ та ГКУ договір оренди згідно з прикладом не підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»