Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Податкову накладну зареєстровано з неправильною датою. Як виправити помилку?

Податкова накладна була зареєстрована з неправильною датою (01.03 замість 06.03). Як виправляється така помилка?

Перш за все, зверніть увагу, що податкова накладна складається на дату виникнення податкових зобов’язань (п. 201.1 ПКУ). Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
  • дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Якщо помилилися з датою податкової накладної, одразу варто зазначити, що вносити виправлення в номер і дату податкової накладної не можна.

Виправляється така помилка лише шляхом сторнування помилкової накладної і складання  нової накладної правильною датою.

Тому постачальник складає розрахунок коригування (зменшувальний), який реєструє в ЄРПН покупець. При цьому, у платників немає підстав для відображення помилкової податкової накладної та розрахунку коригування, що її обнулює, у звітності. Потім, постачальник складає податкову накладну правильною датою і реєструє її в ЄРПН. При цьому, якщо така податкова накладна буде зареєстрована з порушення строків реєстрації, то штрафів не уникнути.

Що зазначати у графі 2 такого РК? Якщо йти з останнього роз’яснення податківців про виправлення ІПН (який виправляється аналогічним чином), то у графі 2 потрібно зазначати «Виправлення помилки». Однак, такий порядок суперечить останнім новинам від ДФС, згідно з якими дозволені значення графи 2 РК:

  • "Зміна кількості";
  • "Зміна ціни";
  • "Зміна номенклатури";
  • "Повернення товару або авансових платежів";
  • "Зменшення обсягу при нульовій кількості";
  • "Зменшення кількості при нульовому обсягу";
  • "Усунення неоднозначностей".

При цьому єдина причина, яка дає змогу повністю відсторнувати податкову накладну, це «Повернення товару або авансових платежів», і хоча така причина не відповідає суті операції, однак іншого виходу для реєстрації такого РК немає. Податківці щодо цього на данний момент жодних роз’яснень не дають.

Зверніть увагу, що зайво складена податкова накладна в декларації з ПДВ не відображається, про що говорили податківці тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі