Відповідно до пп. 3 п. 3 Порядку №117 одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D>0,03, Р<Рмх1,4, де, зокрема:
- D — розрахункова величина, яка дорівнює S/T;
- S — загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум ЄСВ та податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;
- T — загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7%, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.
Перелік податків і зборів, які справляються в Україні, встановлено ст. 9 та ст. 10 ПКУ.
Відповідно до п. 9.1 ПКУ до загальнодержавних податків належать:
- податок на прибуток підприємств;
- ПДФО;
- ПДВ;
- акцизний податок;
- екологічний податок;
- рентна плата;
- мито.
Відповідно до п. 10.1 ПКУ до місцевих податків належать:
- податок на майно;
- єдиний податок.
Відповідно до п. 10.2 ПКУ до місцевих зборів належать:
- збір за місця для паркування транспортних засобів;
- туристичний збір.
Отже, всі ці податки і збори включаються до розрахунку їх загальної суми, що сплачена за останні 12 календарних місяців. Але ПДФО та військовий збір сплачуються за рахунок доходів фізосіб, а не за рахунок платника ПДВ щодо якого проводиться моніторинг податкової накладної, поданої на реєстрацію до ЄРПН.
Відповідно до п. 162.1 ПКУ платниками ПДФО є:
- фізособа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізособа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент, яким є у даному випадку платник ПДВ.
Отже, платник ПДВ щодо якого проводиться моніторинг податкової накладної, поданої на реєстрацію до ЄРПН, є платником ПДФО та, відповідно, включає також і суми ПДФО до розрахунку загальної суми податків і зборів, що сплачена ним за останні 12 календарних місяців. Це стосується й військового збору.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити