• Посилання скопійовано

Як заповнити податкову накладну на аванс за недобудований котедж?

Як заповнити графи 1-11 податкової накладної на авансовий платіж від покупця (фізособа, неплатник ПДВ) згідно з попереднім договором куплі-продажу нерухомості (котеджу, який ще не введений в експлуатацію, завершальна стадія будівництва)?

Якщо предметом попереднього договору є власне котедж як об'єкт нерухомості, а також земельна ділянка, на якій він збудований та яка продається разом з ним, то саме вони і повинні заначатись у розділі Б податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД у графі 3.1 податкової накладної зазначається відповідно до Довідника умовних кодів товарів, що оприлюднений на сайті ДФСУ:  за цим Довідником котедж як житловий будинок має умовний код  00101, а земельна ділянка – код 00301.

Графи 3.2 та 3.3 розділу Б податкової накладної не заповнюються.

Одиниця виміру товару у графах 4 та 5 зазначається згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96. На нашу думку, можна використовувати декілька варіантів одиниць виміру:

- для котеджу:

  • квадратний метр житлової площі, умовне позначення «м2житл.площ», код  1901;
  • штука, умовне позначення «шт», код 2009;

- для земельної ділянки:

  • ар (сотка), умовне позначення «а», код 131;
  • гектар, умовне позначення «га», код 132.

У графі 6 слід вказати кількість одиниць виміру, яка припадає на кожний отриманий платіж від покупця. При заповненні цієї графи не регламентується кількість знаків після коми – тобто за рахунок зміни точності показника графи 6 можна забезпечити точність розрахунку показника графи 10 розділу Б податкової накладної, адже у графі  7 податківці бажають бачити ціну лише з двома знаками після коми.

У графі 7 вказується ціна постачання за одну одиницю кількості. Ціна повинна мати лише два знаки після коми – на цьому неодноразово  наполягали податківці: 

  • графа 8 – код ставки – 20.
  • графа 9 не заповнюється.
  • у графі 10 розраховується обсяг постачання шляхом множення показника графи 6 на показник графи 7.
  • графа 11 не заповнюється.

Нижче подаємо зразки заповнення розділу Б податкової накладної для різних варіантів одиниць виміру. Завантажити тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432