• Посилання скопійовано

Як заповнити податкову накладну на аванс за недобудований котедж?

Як заповнити графи 1-11 податкової накладної на авансовий платіж від покупця (фізособа, неплатник ПДВ) згідно з попереднім договором куплі-продажу нерухомості (котеджу, який ще не введений в експлуатацію, завершальна стадія будівництва)?

Якщо предметом попереднього договору є власне котедж як об'єкт нерухомості, а також земельна ділянка, на якій він збудований та яка продається разом з ним, то саме вони і повинні заначатись у розділі Б податкової накладної.

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД у графі 3.1 податкової накладної зазначається відповідно до Довідника умовних кодів товарів, що оприлюднений на сайті ДФСУ:  за цим Довідником котедж як житловий будинок має умовний код  00101, а земельна ділянка – код 00301.

Графи 3.2 та 3.3 розділу Б податкової накладної не заповнюються.

Одиниця виміру товару у графах 4 та 5 зазначається згідно з Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96. На нашу думку, можна використовувати декілька варіантів одиниць виміру:

- для котеджу:

  • квадратний метр житлової площі, умовне позначення «м2житл.площ», код  1901;
  • штука, умовне позначення «шт», код 2009;

- для земельної ділянки:

  • ар (сотка), умовне позначення «а», код 131;
  • гектар, умовне позначення «га», код 132.

У графі 6 слід вказати кількість одиниць виміру, яка припадає на кожний отриманий платіж від покупця. При заповненні цієї графи не регламентується кількість знаків після коми – тобто за рахунок зміни точності показника графи 6 можна забезпечити точність розрахунку показника графи 10 розділу Б податкової накладної, адже у графі  7 податківці бажають бачити ціну лише з двома знаками після коми.

У графі 7 вказується ціна постачання за одну одиницю кількості. Ціна повинна мати лише два знаки після коми – на цьому неодноразово  наполягали податківці: 

  • графа 8 – код ставки – 20.
  • графа 9 не заповнюється.
  • у графі 10 розраховується обсяг постачання шляхом множення показника графи 6 на показник графи 7.
  • графа 11 не заповнюється.

Нижче подаємо зразки заповнення розділу Б податкової накладної для різних варіантів одиниць виміру. Завантажити тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246253
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024255