• Посилання скопійовано

Як виправити занижені ПДВ-зобов'язання у податковій накладній минулого періоду?

У податковій накладній за листопад 2017 р. продавець неправильно зазначив суму податкового зобов'язання з ПДВ (2247 грн замість1260 грн). Як скласти розрахунок коригування до цієї податкової накладної?

Податкова накладна, яка складена з помилкою та не відповідає даним бухобліку продавця не надає права покупцю на податковий кредит з ПДВ за такою ПН.  Тому продавець відповідно до  ст. 192 ПКУ повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до такої податкової накладної у періоді виявлення помилки.

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Оскільки відбувається лише зміна кількісних та/або вартісних показників податкової накладної (збільшення на 13 грн), без зміни безпосередньо номенклатури товарів/послуг, таке коригування здійснюється записом в одному рядку у розрахунку коригування до податкової накладної (див. роз'яснення на офіційному сайті ДФСУ). У графі 1 розрахунку коригування відображається номер за порядком рядка податкової накладної, що коригується. У графі 2 РК – зазначається «виправлення помилки».

Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН постачальник, адже в результаті складання розрахунку коригування до податкової накладної відбувається збільшення суми компенсації  вартості товарів/послуг на користь такого постачальника. 

Строки реєстрації РК визначено пп. 201.10 ПКУ і залежать від дати складання РК:

  • з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Якщо помилка спричинила неправильне відображення обсягу податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ за листопад 2017 р., продавцю потрібно виправити помилку і у декларації. Для цього потрібно подати уточнюючу податкову декларацію з ПДВ за листопад 2017 року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Тетяна Бурмага

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»