У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складення двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. Такий розрахунок коригування відповідно до п. 22 Порядку №1307, підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (продавцю).
При цьому у полі "Дата складання" зазначається поточна дата, тобто дата, на яку було виявлено помилку щодо зайво складеної податкової накладної, а у графі 2 такого розрахунку зазначається - "Виправлення помилки". Так роз’яснюють податківці у "ЗІР" (категорія 101.15).
Тому підприємство може "виявити помилку" у січні 2018 р. після розблокування помилкової ПН (тобто тоді, коли з’явилась фактична можливість зареєструвати РК до такої ПН). Такий РК зобов’язаний зареєструвати покупець протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної покупцем (п. 201.10 ПКУ). У разі порушення цього строку до покупця застосовуються штрафні санкції відповідно до п. 120-1.1 ПКУ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись