• Посилання скопійовано

Одиниця виміру в податковій накладній повинна відповідати первинним документам

ТзОВ, платник ПДВ, надає транспортні послуги з перевезення вантажів (код за ДКПП 49.41). Яку одиницю виміру зазначати у графах 4 та 5 податкової накладної?

ДФС у Дніпропетровській області зазначила, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  до тих, що зазначені в первинних документах у частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

Отже, при визначені одиниці виміру, що зазначається в податковій накладній, у першу чергу необхідно звертати увагу на первинні документи (акти наданих послуг, договори) та на одиницю виміру, що зазначена в них. І вже на підставі зазначених у первинних документах даних необхідно визначати код одиниці виміру відповідно до КСПОВО, що зазначається у податковій накладній.

Отже, якщо у первинних накладних зазначається послуга з транспортування, то така одиниця виміру повинна бути зазначена в податковій накладній, як послуга. Але такої одиниці виміру немає у КСПОВО. 

У п. 16 Порядку №1307 зазначено, що у разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах (зокрема, у актах про надання транспортних послуг).

Отже, коли заповнюється податкова накладна на послуги, які не мають одиниці виміру, то у графі 4 зазначається одиниця виміру "послуга",  у графі 6  кількість "1" (або, наприклад, якщо оплатили половину, то "0,5"), а у графі 7 - ціна, яка дорівнює вартості послуги без ПДВ.

Також див. роз’яснення ДФСУ тут>>

На нашу думку, одиниця виміру "транспорт" не застосовується для вимірювання транспортних послуг.

Невідповідність даних номенклатури у первинних документах та податковій накладній є суттєвою помилкою, що, на думку податківців, заважає ідентифікувати сутність госпоперації, а отже, може бути підставою для "зняття" податкового кредиту у покупця.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»