Так, покупцю потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ у періоді прощення боргу продавцем, тобто у грудні 2017 року. Адже після укладення угоди про прощення боргу, заборгованість за отримані товари не підлягає сплаті та товари набувають статусу безоплатно отриманих. Тому покупець втрачає право на податковий кредит з ПДВ за такими товарами (лист ДФСУ від 29.06.2016 р. №14038/6/99-99-15-03-02-15).
Покупець має нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН у терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами придбаними з ПДВ (якщо під час такого придбання суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту) (п. 198.5 ПКУ).
При цьому продавець свої податкові зобов’язання з ПДВ не коригує, адже операції з безоплатної передачі товарів оподатковуються ПДВ (п. 185.1 ПКУ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись