Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Дві податкові накладні на аванс однією сумою: як відобразити коригування у декларації з ПДВ?

Підприємство у листопаді отримало аванс від покупця однією сумою за двома рахунками та зареєструвало в ЄРПН дві податкові накладні. Щоб уникнути сумнівів щодо ПК покупця за такими ПН, у грудні зареєстровано РК до кожної ПН. РК (-) на суму першої, ПН та РК (+) на аналогічну суму до другої ПН. Як такі коригування уточнити у декларації з ПДВ?

Податківці пояснюють, що помилкові ПН та РК до них не потрібно відображати в декларації (див. лист ДФСУ від 21.12.2017 р. №3084/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). 

Отже, у податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані про обсяги фактично здійснених операцій у відповідності з даними первинних документів і бухобліку незалежно від того, складена чи зареєстрована в ЄРПН податкова накладна на такі операції. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані у зайво складеній податковій накладній та/або розрахунку коригування, не підлягають відображенню в декларації

Більше того, у декларації з ПДВ відображається саме сума податкового зобов’язання, а не податкові накладні. Саме це і було зроблено у декларації за листопад (сума ПЗ з ПДВ відповідає загальній сумі ПЗ, зазначеній у складених тоді податкових накладних). Якщо це так, то коригування, відображені у РК, у декларації за грудень відображати не потрібно.  

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі