• Посилання скопійовано

Чи нараховувати ПДВ на супутні послуги при міжнародних перевезеннях?

Для виконання контракту на перевезення організація залучає послуги сторонніх організацій згідно з договором субпідряду. У міжнародному перевезенні згідно з CMR послуга оподатковується за ставкою 0% ПДВ, але до перевезення додаються супутні витрати на оформлення негабаритних дозволів та супроводу по території Польщі. Ця послуга перевиставляється клієнту. Чи оподатковується вона ПДВ, якщо вона надана субпідряднику на території Польщі та чи потрібно нарахувати 20% ПДВ при перевиставлені таких послуг?

Для відповіді на питання, за якою ставкою ПДВ перевиставляти супутні витрати - оформлення негабаритних дозволів та супроводу територією Республіки Польща, потрібно правильно класифікувати такі витрати і визначити місце надання цих послуг.

На нашу думку, це послуги, які пов’язані з рухомим майном і відповідають критеріям, зазначеним у пп. «а» або «в» пп. 186.2.1 ПКУ. Місцем постачання таких послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном – в цьому випадку це територія Польщі.

Якщо субпідрядник виставляє експедитору такі послуги без ПДВ, то й експедитор перевиставляє ці витрати клієнту теж без ПДВ.

В УПК №610 сказано, що якщо послуги придбані у неплатника ПДВ, то вартість таких послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при їх перевиставленні замовнику (відповідь на питання 1). Звертаємо увагу, що в УПК цей висновок податківці зробили відносно послуг перевезення на території України. Але така ж логіка має застосовуватися і до інших послуг, які експедитор перевиставляє замовнику. 

Зокрема, такий підхід підтверджувався в листах ДПСУ від 18.10.2019 р. №841/6/99-00-07-03-02-15/ІПК, від 04.11.2019 р. №1163/6/99-00-07-03-02-15/ІПК, в яких сказано, що платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування. До плати експедитору не включаються його витрати на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на сплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування. 

А от щодо послуг самого експедитора слід зважати на таке: підпунктом «ж» пп. 186.3 ПКУ визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг (саме винагороди експедитора) вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або — за відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання. Тому винагорода експедитора і визначається окремо (і в договорі, і в первинних документах), і оподатковується ПДВ окремо.

Отже, якщо експедитор отримує від субпідрядників послуги, які надаються за межами митної території України і які не є об’єктом оподаткування ПДВ, такий експедитор перевиставляє ці послуги своєму замовнику також без ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли застосовується нульова ставка ПДВ в режимі експортного забезпечення?
    Підприємство планує експорт олії соєвої в грудні 2024 р. в рамках РЕЗ, контракт не фордварний. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) складати податкову накладну, якщо попередній експорт був у жовтні 2023 року, і валютна виручка надійшла на рахунок в повному обсязі 02.11.2023 р.?
    11.12.202425
  • Коли можна включити до податкового кредиту ПН, які були заблоковані та згодом розблоковані?
    Підприємство в 2021 – 2023 роках отримувало послуги елеватора, за якими було заблоковано ПН. Суд виніс рішення від 27.09.2023 р. про реєстрацію цих ПН. Елеватор повідомив підприємство про це 03.12.2024 р. Чи може підприємство подати УР з ПДВ за вересень 2024 р. та включити до податкового кредиту ці ПН за період з 11.2021 по 10.2023?
    10.12.202468
  • Як документально оформити безоплатні міжнародні перевезення для ЗСУ, щоб не було ПДВ?
    ТОВ планує здійснювати безоплатні міжнародні вантажні перевезення для військової частини ЗСУ, без оформлення CMR, на підставі договору з ЗСУ. Які первинні документи необхідно оформити за рейсами для уникнення нарахування зобов'язань з ПДВ згідно з пп. 32-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ? Чи можна включати до витрат періоду фактичні затрати на паливо, зарплату та відрядження при здійсненні цих перевезень?
    09.12.202414
  • Передача будівлі у додатковий капітал ТОВ: що з ПДВ?
    ТОВ 1 є платником ПДВ і передає будівлю як внесок до додаткового капіталу ТОВ 2, теж платника ПДВ. Будівля була придбана ТОВ 1 за 2500000 грн. Оціночна вартість будівлі - 3000000 грн. Які податкові наслідки? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ у ТОВ 1 та податковий кредит у ТОВ 2?
    06.12.2024275
  • Зміна номенклатури після спливу 1095 днів
    ТОВ-платник ПДВ отримало оплату від ФОП-неплатника за товар у 2021 р. Постачання було у 2024 р. Номенклатуру товару було змінено. Зареєструвати РК постачальник вже не може, сплинув термін 1095 днів. Які податкові ризики щодо цієї господарської операції?
    03.12.2024668