• Посилання скопійовано

Відсутня позначка про зведену податкову накладну: як виправити помилку?

Платник ПДВ при виписці податкової накладної, керуючись п. 201. 4 ПКУ, склав зведену податкову накладну, але не проставив позначку про те, що це зведена податкова накладна. Через помилку податківці відмовили покупцю в праві на кредит з ПДВ. Чи правомірні дії податківців? Чи можливо виправити таку помилку?

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено у п. 201.1 ПКУ. Відсутність або помилка у них призводить до того, що покупець за такою податковою накладною не отримує права на податковий кредит.  

Але помітка про зведену податкової накладної до них не входить. Отже, відмовити у праві на податковий кредит через її відсутність податківці не мали права. 

Інша справа, що у зведеної і звичайної податкової накладної різні правила складання. 

І дізнатися про те, які з них постачальник мав застосовувати, податківці мають можливість лише під час документальної перевірки відповідного звітного періоду. 

До того ж, складання зведених податкових накладних за п. 201.4 ПКУ, не є обов’язком постачальника. В цьому пункті зазначено, що він може складати зведені податкові накладні, в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер 

Тож, позначка про те, що складається саме зведена податкова накладна, в цьому випадку означатиме, що постачальник прийняв рішення складати саме такий тип податкової накладної. А її відсутність – означатиме, що складається звичайна податкова накладна. 

Застосування правил складання зведеної податкової накладної (наприклад, наприкінці місяця за усіма постачаннями товарів/послуг) при складанні звичайної податкової накладної неможливе. Звичайна податкова накладна складається за правилом "першої події" і дата її складання визначається п. 187.1 ПКУ

Відсутність позначки про вибір постачальником складання зведеної податкової накладної і зазначення в  податковій накладній дати виникнення податкового зобов’язання, визначеного за правилами складання зведених податкових накладних, означатиме вже іншу помилку – і це помилка в обов’язковому реквізиті – в даті (а, можливо, і в обсязі постачання) податкової накладної! 

Як виправляється помилка в даті податкової накладної, ми розглядали тут>>>

Але: якщо ви все ж таки наполягатимете на праві скласти зведену податкову накладну і не бажаєте змінювати дату визнання податкового зобов’язання, виправити помилку доведеться іншим чином.

Як роз’яснюють податківці, таку помилку можна виправити за допомогою розрахунку коригування. При цьому у шапці розрахунку коригування проставляються правильні дані. Заповнюється заголовна частина (дані постачальника, покупця, їхній індивідуальний податковий номер). У графі 2 табличної частини розділу Б як причина коригування вказується "Виправлення помилки". Інші графи розділу Б і розділ А не заповнюються (залишаються порожніми). Такий розрахунок коригування у звітності не відображається.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»